Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

ESKİ RİZE MİLLETVEKİLİ AHMET KABİL’DEN KARADENİZ SAHİL YOLU GERÇEĞİ

ESKİ RİZE MİLLETVEKİLİ AHMET KABİL’DEN KARADENİZ SAHİL YOLU GERÇEĞİ KABİL’ ’KARADENİZ SAHİL YOLU 1997 YILINDA BAŞLADI’’ İSMET KÖSOĞLU RİZE- Rize eski Milletvekillerinden Ahmet Kabil Karadeniz Sahil yolu hakkında bazı açıklamada bulundu. Eski Rize Milletvekili Ahmet Kabil açıklamasında şunları söyledi’ ’Karadeniz sahil yolu Karadeniz bölgesi için çok önemli bir hizmettir. Kim yaparsa yapsın emeği geçenlerden Allah […]

ESKİ RİZE MİLLETVEKİLİ AHMET KABİL’DEN KARADENİZ SAHİL YOLU GERÇEĞİ
03 Şubat 2022 - 15:55 'de eklendi.

ESKİ RİZE MİLLETVEKİLİ AHMET KABİL’DEN KARADENİZ SAHİL YOLU GERÇEĞİ

KABİL’ ’KARADENİZ SAHİL YOLU 1997 YILINDA BAŞLADI’’

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- Rize eski Milletvekillerinden Ahmet Kabil Karadeniz Sahil yolu hakkında bazı açıklamada bulundu.

Eski Rize Milletvekili Ahmet Kabil açıklamasında şunları söyledi’ ’Karadeniz sahil yolu Karadeniz bölgesi için çok önemli bir hizmettir. Kim yaparsa yapsın emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Sahil yolu 1997 de ihale edildi

Ancak 1996 yılında Ahmet Mesut Yılmaz’ ın Başbakanlığında 23 Haziran 1996 tarihinde yolun ihalesi resmi gazetede 15 Temmuz da ihale edileceği ilan edilmişken, A. Mesut Yılmaz’ın 53. azınlık hükümeti yola karşı olan partilerce düşürüldü. 28 Haziran 1996 tarihinde gelen 54. Hükümet gelir gelmez ilk iş olarak ihale ilanını iptal etmiştir. 30 Haziran 1997 tarihinde 55. Hükümetle A. Mesut Yılmaz ve ekibi tekrar gelince 1997 yılında Karadeniz duble sahil yolu bölümlere ayrılarak ihale edilmiş, iktidarları dönemlerinde yolun keşfinin her kalemde % 55-60 ı bitirilmiştir.2003 ten sonra 3 yılda yolda usulsüzlük aranmış herhangi bir usulsüzlük bulunamayınca, tekrar aynı firmalarla duble yol mevcut hükümetle bitirilmiştir. Kimin ne emeği olduğunu Karadeniz halkı ve yüce Allah biliyor. A. Mesut Yılmaz’a Allah rahmet eylesin, minnetle anıyoruz. Daha politika yapacak değil, bilgileri saptırmaya gerek yok. Aksi yorum yapanlara sevgi ve saygı ile duyurulur’’ dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER