Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

ENGİNDERE MUHTARINDAN ŞEHİT DÜŞEN ARKADAŞINA VEFA ÖRNEĞİ

ENGİNDERE MUHTARINDAN ŞEHİT DÜŞEN ARKADAŞINA VEFA ÖRNEĞİ Rize’de devlete bağlı bir Anaokulunun adı Şehit Ali İslamoğlu olarak değiştirildi. Rize Engindere muhtarı Bayram Ali Yıldırım mahalleden çocukluk arkadaşı Ali İslamoğlu ile 1973 /3 tertip Mardin’de Vatani görevini yaparken Midyat’da Şehit düşen arkadaşı Ali İslamoğlu’na yıllar sonra vefa örneği gösterdi. Mahallelerinde ki Anaokulunun adını Şehit Ali İslamoğlu […]

ENGİNDERE MUHTARINDAN ŞEHİT DÜŞEN ARKADAŞINA VEFA ÖRNEĞİ
02 Eylül 2022 - 20:49 'de eklendi.

ENGİNDERE MUHTARINDAN ŞEHİT DÜŞEN ARKADAŞINA VEFA ÖRNEĞİ
Rize’de devlete bağlı bir Anaokulunun adı Şehit Ali İslamoğlu olarak değiştirildi.
Rize Engindere muhtarı Bayram Ali Yıldırım mahalleden çocukluk arkadaşı Ali İslamoğlu ile 1973 /3 tertip Mardin’de Vatani görevini yaparken Midyat’da Şehit düşen arkadaşı Ali İslamoğlu’na yıllar sonra vefa örneği gösterdi.
Mahallelerinde ki Anaokulunun adını Şehit Ali İslamoğlu olarak değiştirmek üzere gereken başruruları yapıp tabelasını astırdı.
1993/ 1994 yılları arasında her ikiside Mardin’de askerlik yapan çocukluk arkadaşarını şehadet ayırınca Muhtar Bayram Ali Yıldırım, kendisi Mardin Nusaybin’de Vatanı görevini yaparken Midyat’da Vatani görevini yaparken Şehit olan arkadaşının adını geleceğe ilk adımların atıldığı Anaokuluna vererek arkadaşlık adına anlamlı bir vefa örneği gösterdi.

Haber : Yasemin Özçelik

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER