EMEKLİ ÖĞRETMEN ASUMAN FAZLIOĞLU KÖYLÜLERİN PROTESTOSUNU ‘’ ESKENCİ DESTANI ‘’ADIYLA KİTAPLAŞTIRDI

TAŞ OCAĞI TEPKİLERİNİ KİTAPTA TOPLADI   İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Lojistik Liman için gösterilen tepkiler emekli Öğretmen Asuman Fazlıoğlu tarafından yayınlanan kitapta yer aldı. İkizdere Eskencidere Vadisinde 2021 yılında açılmaya başlanan Taş..

Son Güncelleme: Bu Haber 218 views Whatsapp

TAŞ OCAĞI TEPKİLERİNİ KİTAPTA TOPLADI

 

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Lojistik Liman için gösterilen tepkiler emekli Öğretmen Asuman Fazlıoğlu tarafından yayınlanan kitapta yer aldı.

İkizdere Eskencidere Vadisinde 2021 yılında açılmaya başlanan Taş ocağına tepki gösteren köylülerin protestoları kitapta yer buldu. Yöre insanının tepkilerini yayınladığı kitapta paylaşan Öğretmen Asuman Fazlıoğlu’’ Eskencidere Destanı normal bir olay sonucu meydana gelmedi. Burada yapılan tarumara, tahribata tepki gösteren köylülerimizin, çevreci dostlarımızın hak arayış mücadelesi vardır. Gösterilen özverili tepkiler maddiyatla ölçülemez. Topladığım önemli notları 173 sahifelik bir kitapta topladım. İnsan kendini doğanın üstünde görmemeli. Doğa ile uyum sağlandığımızda daha mutlu olacağız. Sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı için mücadele etmek, çocuklara yaşanabilir bir çevre bırakmak, içilebilir su bırakmak, ekilebilir toprak bırakmak, yaşam döngüsünün devamı için modern insanın sorumluluğu olmalıdır. Doğal kaynakları yok ederek kazanç sağlayan kapitalistler, dünyamız ve insanlık adına suç işlemektedirler. Eskencidere Destanı kitabını ilçede ücretsiz dağıtarak mücadelenin önemini anlatmak istedik’’ dedi.

admin

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş