“ELİMDEKİ ESERLERİ PAYLAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIM”

Rizeli Armatör 40 yılda biriktirdi, paha biçilemez eserler müzeye taşındı Rizeli armatör Hasan Kemal Yardımcı 40 yılda biriktirdiği deniz ve gemi malzemelerinden oluşan koleksiyonunu bağışladı. Paha biçilemez eserler Rize Belediyesinin..

“ELİMDEKİ ESERLERİ PAYLAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIM”
Son Güncelleme: Bu Haber 81 views Whatsapp

Rizeli Armatör 40 yılda biriktirdi, paha biçilemez eserler müzeye taşındı
Rizeli armatör Hasan Kemal Yardımcı 40 yılda biriktirdiği deniz ve gemi malzemelerinden oluşan koleksiyonunu bağışladı. Paha biçilemez eserler Rize Belediyesinin açtığı Denizcilik Müzesinde meraklılarına sergileniyor. Yardımcı “Müzedeki bu eserler sayesinde, Rizeli gençleri denizcilik alanında heveslendirmek beni ayrıca mutlu eder” dedi.
HABER:ARZU ERBAŞ
Rizeli iş insanı, armatör, Milli Savunma eski Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı’nın hobi olarak başlayan merakı koleksiyona dönüştü. 40 yılda deniz ve gemi malzemelerinden oluşan paha biçilemez yüzlerce eser biriktiren Yardımcı, tüm koleksiyonunu Rize Belediyesi Denizcilik Müzesine bağışladı. Fener Mahallesinde açılan müzede geçmişten günümüze denizcilikte kullanılan materyaller yer alıyor.

“ELİMDEKİ ESERLERİ PAYLAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIM”

Rizeli Armatör Hasan Kemal Yardımcı koleksiyonundaki kıymetli parçaların herkes tarafından görülmesinden mutluluk duyacağını belirterek “Ben gemi inşaat sanayicisiyim. Bu sektöre gönül verdim ve çok sıkı çalıştım. Kırk yıldan beri bir hobi olarak başlayan bu merakımla dünyanın her tarafından topladığım denizcilikle ilgili gemi malzemesini biriktirdim. Bu hobi ilerledikçe bir koleksiyoner oldum, koleksiyonlar çoğaldıkça çoğaldı. Ofisim, yazlık evim, kışlık evim her yer doldu taştı. Bir gün Rize’ye geldiğimde Rahmi Metin Bey’in bir deniz müzesi projesi olduğunu öğrendim. Rahmi Bey’in bu fikrini destekledim ve elimdeki bütün koleksiyonu bu müzeye getirdik. Çok güzel bir müze oldu. Elimdeki eserleri paylaşmanın mutluluğunu yaşadım. Rizelilerin bu kıymetli parçaları görecek olması beni mutlu etti. Bu müze ve müzedeki bu eserler sayesinde, Rizeli gençlere denizcilik alanında bir heves, bir vizyon, bir hatırlatma olması beni ayrıca mutlu eder” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş