Dünya İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği soykırımı izliyor.

Değerli Basın Mensupları, İsrail’in Gazze saldırılarına yönelik olarak BM ve alt kuruluşları olan BM Güvenlik Konseyi ile BM İnsan Hakları Konseyi’nin, İsrail’in Gazze’de uyguladığı sistematik soykırıma yönelik sessizliği konusunda Rize..

Dünya İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği soykırımı izliyor.
Son Güncelleme: Bu Haber 226 views Whatsapp

Değerli Basın Mensupları,

İsrail’in Gazze saldırılarına yönelik olarak BM ve alt kuruluşları olan BM Güvenlik Konseyi ile BM İnsan Hakları Konseyi’nin, İsrail’in Gazze’de uyguladığı sistematik soykırıma yönelik sessizliği konusunda Rize Milletvekilimiz Av. Harun Mertoğlu’nun  basın açıklamasına ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Dünya İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği soykırımı izliyor. Binlerce masum insanın katledilmesi, evsiz kalması ve temel insan haklarından mahrum bırakılması insanlık için büyük bir utanç vesilesi. 21. yüzyılda insanlık Gazze’de ölüyor. Ancak, daha da endişe verici olan şey, Birleşmiş Milletler’in bu konudaki duyarsızlığı ve katliamı gerçekleştiren terör devleti İsrail’i adeta teşvik eder nitelikteki sessizliği. Cılız tepkiler dışında bugüne kadar BM’den ses çıkmaması bizleri insanlığımızdan utandırıyor. Sessizliğin taraflarından birisi de bugüne kadar insan hakları ihlallerini incelemek için var olduğuna inandığımız BM İnsan Hakları Konseyi. Temel misyonu dünyada gerçekleşen insan hakları ihlallerini izlemek olan Konsey belli ki Gazze’de yaşanan soykırımı da sadece ‘izlemiş’; katliamları bugüne kadar bir kez bile gündemine almamıştır. Dünyaya kendi insan hakları anlayışını dayatan Konsey mevzu bahis Filistinli çocuklar olunca dut yemiş bülbüle dönmüştür. Bu vahşete dur diyebilecek yapı olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin ise akan kanı durdurmak, ateşkesi bir an önce sağlamak, sivil kayıpların önüne geçecek adımlar atmak yerine ikircikli bir tavırla krizi daha da derinleştirmekten başka bir işe yaramadığı ortaya çıkmıştır. Böylece tarih Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana çeşitli vesilelerle sarf ettiği “Dünya beşten büyüktür.” sözünü bir kez daha tescillemiştir. BM organlarına bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: Sessizliği sona erdirin, adaleti sağlamak için görevinizi yerine getirin. Gazze’deki soykırımı gündeminize alın, insan hakları ihlallerini durdurmak, masum canları korumak için acilen harekete geçin. Sessiz kalmak, suç ortağı olmaktır. Birleşmiş Milletler tarih önünde doğru kararı vermelidir. Bugün değilse de muhakkak bir gün tarih sizlerden akan çocuk kanının hesabını soracaktır. Bu vesileyle uluslararası toplumu, insan haklarını savunmak, adaleti talep etmek, insanlık onuru korumak için harekete geçmeye çağırıyorum. Artık sessiz kalmak, kayıtsız kalmak zamanı değildir. Zaman adaletin ve insan haklarının savunulması için harekete geçme zamanıdır.

HABER MERKEZİ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş