Dolgu zarar görmedi, Başkan sevindi: Ellerini ovuşturanlar vardı

Dolgu zarar görmedi, Başkan sevindi: Ellerini ovuşturanlar vardı Karadeniz Bölgesinde 2 gündür etkili olan şiddetli fırtınada yeni yapılan dolgu alanının zarar görmediği Çayeli’de Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi “Ellerini ovuşturanlar..

Dolgu zarar görmedi, Başkan sevindi: Ellerini ovuşturanlar vardı
Son Güncelleme: Bu Haber 133 views Whatsapp

Dolgu zarar görmedi, Başkan sevindi: Ellerini ovuşturanlar vardı
Karadeniz Bölgesinde 2 gündür etkili olan şiddetli fırtınada yeni yapılan dolgu alanının zarar görmediği Çayeli’de Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi “Ellerini ovuşturanlar vardı, ilk imtihanımızı verdik” dedi.
HABER :ARZU ERBAŞ

2 gün boyunda Karadeniz Bölgesinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar birçok noktada balıkçı barınakları, mendirekler, dolgu alanlarına zarar verdi, Karadeniz, sahil yoluna kadar taştı. Çayeli ilçesinde ise sahilde park yapılmak üzere yapılan yeni dolgu alanına ise oluşan dalgalar zarar vermedi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi fırtınanın dinmesinin ardından dolgu alanına giderek incelemelerde bulundu. Havanında düzelmesi ile de ekipler sahadaki çalışmalarına devam etti.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi “2 gündür hava muhalefetiyle bütün Karadeniz sahilleri boyunca büyük facialar yaşandı. Biz de tedirgin bir şekilde ilçemizde yaşanacak şiddetli rüzgar ve akabinde oluşturacağı dalgalanmaları takip etmekteydik. Çayeli merkezdeki balıkçı barınağının arka kısmında bir dolgu olan yapmıştık. Bizimle beraber birçok hemşerimiz de ‘olağanüstü hava durumlarında bu yerle ilgili herhangi bir şey olur mu ‘diye merak içindeydiler. İlk imtihanımızı atlattık diyebiliriz. Bu yapmış olduğumuz dolgu alanında herhangi bir hasara rastlanılmadı. Biz sabahtan beri buradayız, ekiplerimiz, arkadaşlarımız kaldıkları yerden çalışmalara devam ediyorlar. Henüz buradaki çalışmalar zaten bitmiş değil. Biz bu mevcut dolguların arkasını ve yapmış olduğumuz tahkimatları güçlendiriyoruz. İş makinalarımız denizde dolgu çalışmaları yapıyor, bu mevcut dolgu alanını korumayla ilgili çalışmalar yapıyorlardı. Gördük ki yaklaşık 7-8 kuvvetindeki bir denizin bura yapılan çalışmalara zarar vermedi. Burada hem milletimizin imkanları hem de bizim gayretlerimiz, çalışanlarımızın emeği vardı. Bu emeklerin zayi olmaması bizi sevindirdi” dedi.
‘BİZ KENDİ SEVİNCİMİZİ YAŞIYORUZ’
Başkan Çiftçi “Çekemeyen bir kısım hemşirelerimiz ellerini ovuşturarak ‘orayı denize alır, orayı şöyle yapar, böyle yapar’ şeklindeki serzenişleri de duyuyordum. Bu serzenişler bizi daha da dikkatli olmaya itiyordu ve onları da dikkate alınarak daha dikkatli çalışmalar buralarda yaptık. Yaşanan fırtınada dolgu alanı zarar görmeyerek bu kadar emek burada yapılan bu kadar maddi imkanlar boşa gitmemiş oldu. Bozukkale mevkiinde devletin yapmış olduğu balıkçı barınakların içerisindeki beton bloklar ve yapılmış çalışmaların yıkıldığını da gözlemlemiş olduk. Sahilde yine onlarca yerde orta refüjlerde ikinci yola kadar suların aktığını görmek felaketin büyüklüğünü ortaya koydu. Biz kendi sevincimizi yaşıyoruz bu vesileyle. Hemşerilerimizin adına onlara, onların ailelerine çocuklarına sunmak için yapmış olduğumuz bu sosyal alanın herhangi bir zarar görmemesi bizi mutlu etti. Dolayısıyla inşallah bu alanı daha da güçlendirerek hemşerilerimizin önümüzdeki günlerde daha geniş çaplı kullanımına sunacağız” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş