DKMP ‘’ HİÇBİR ANNE YAVRUSUNU TERK ETMEZ’’

DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR 12.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN KARACA YAVRUSU AÇIKLAMASI DKMP ‘’ HİÇBİR ANNE YAVRUSUNU TERK ETMEZ’’ İSMET KÖSOĞLU Bölgede baharın gelmesiyle canlanan yaban hayatta vatandaşlar tarafından sahipsiz bulunan Karaca..

DKMP ‘’ HİÇBİR ANNE YAVRUSUNU TERK ETMEZ’’
Son Güncelleme: Bu Haber 159 views Whatsapp

DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR 12.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN KARACA YAVRUSU AÇIKLAMASI

DKMP ‘’ HİÇBİR ANNE YAVRUSUNU TERK ETMEZ’’

İSMET KÖSOĞLU

Bölgede baharın gelmesiyle canlanan yaban hayatta vatandaşlar tarafından sahipsiz bulunan Karaca Yavrularına dokunulmaması istendi

Doğal hayattaki hayvanlara zarar verilmemesi için duyuru da bulunan DKMP 12.Bölge Müdürlüğünün açıklaması şu şekilde’’ İlimizde son günlerde karaca yavrularının bulunduğuna dair ihbarlarda artış gözlemlenmektedir. Özellikle mayıs ve haziran aylarında doğada çok sayıda geyik ve karaca yavrusu bulunmaktadır. Vatandaşlarımız, anneleri yanında bulunmayan yaban hayvanlarını sahipsiz zannederek bulundukları ortamdan alıp Müdürlüğümüze getirmekte ya da haber vermektedirler.

Ancak yaban hayvanlarına insan kokusunun sinmemesi için temas edilmemesi gerekmektedir. İyi niyetle de olsa annesinden koparılan karaca yavrularını hayatta tutmak zorlaşmaktadır. Hiçbir anne yavrusunu terk etmez Sadece yiyecek bulmak için bir müddet yanından ayrılmaktadır.

Bu sebeple doğada karşılaşılan karaca yavrularının bulundukları ortamdan alınmaması, başka bir ortama nakledilmemesi, ayrıca köpek saldırılarından korunabilmesi için bu dönemde köpeklerin başıboş bırakılmaması, onların hayata tutunabilmesi için büyük önem arz etmektedir. Vatandaşlarımıza önemle duyurulur.’’

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş