DEVA Partili Karal Öğretmenler Gününü kutladı, sorunları için çözüm önerileri sundu

DEVA Partili Karal Öğretmenler Gününü kutladı, sorunları için çözüm önerileri sundu  DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, çocukları ve gençleri bilginin, ahlakın, vicdanın ve aklın rehberliğinde..

DEVA Partili Karal Öğretmenler Gününü kutladı, sorunları için çözüm önerileri sundu
Son Güncelleme: Bu Haber 203 views Whatsapp

DEVA Partili Karal Öğretmenler Gününü kutladı, sorunları için çözüm önerileri sundu

 DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, çocukları ve gençleri bilginin, ahlakın, vicdanın ve aklın rehberliğinde yetiştirmek için gayret gösteren tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladığını belirterek, “DEVA Partisi olarak hazırladığımız Eğitim Eylem Planı uygulamaya geçirildiği taktirde hem öğretmenlerimizin yaşadığı sıkıntılar hem de eğitimde yaşanan problemler çözülecektir” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İstanbul Milletvekili Hasan Karal, çocukları geleceğe hazırlayan öğretmenlerin, gönülleri dolduran meslek aşkı ile toplumu, hayatı ve dünyayı değiştirme gücü taşıyan bilge kişiler olduğunu söyledi. Öğretmenlerin, bilgi ve tecrübeleriyle hayata hazırladıkları öğrencileri topluma faydalı fertler haline getirerek milletin istikbaline yön verdiklerini ifade eden Karal, öğretmenlerin anne ve babadan sonra çocukların hayatına dokunan kişilerin başında geldiğini kaydetti.

“ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU, ÖĞRETMENLERİN TALEPLERİ DİKKATE ALINARAK YENİDEN YAPILANDIRILMALI”

DEVA Partisi olarak hazırladıkları eylem planları arasında yer alan Eğitim Eylem Planının, bu alanda yaşanan tüm sorunlara çözüm üretecek nitelikte düzenlendiğini vurgulayan Karal, öğretmenlere yönelik düzenlemelere ilişkin çözüm önerilerini şöyle sıraladı:

“Öğretmen yetiştirme sürecinde ‘Ortak Eğitim Programı’ uygulanmalı. Öğretmen yetiştirmede ‘Eğitim Fakülteleri’ daha etkin olmalı. Eğitim yöneticilerinin, eğitim bilimleri ve benzer alanlarda lisans üstü eğitim sahibi olmaları şartı getirilmeli. Öğretmen eğitimi programlarının geliştirilmesi sürecinde her eğitim fakültesinin kendi eğitim programını geliştirmesine rehberlik yapılmalı. Eğitim yöneticilerinin, hayat boyu öğrenme süreci içerisinde kalmaları öncelenmeli. Yurt dışı atamalarda, akademik ve dil yeterliliği vazgeçilmez olmalı. Öğretmenlik Meslek Kanunu, öğretmenlerin talepleri dikkate alınarak yeniden yapılandırılmalı. Öğretmenlerimizin kurumsal ve toplumsal saygınlığı yeniden kazandırılmalı.  Öğretmenlerimizin statüsünü, veliler ya da öğrenciler arasında sarsacak tartışmaya neden olacak tüm uygulama ve yapılanmalara son verilmeli. Öğretmenlerimiz, liyakat sistemine ve akademik başarılarına göre maddi olarak ve üst düzey görev ve sorumluluk vererek ödüllendirilmeli. Kadın eğitimcilerimizin, okul yönetimi süreçlerinde yer alarak sayıları artırılmalı. Öğretmen ve okul yöneticilerimizin lisans üstü eğitimi yasal düzenleme ile desteklenmeli. İnanıyoruz ki Eğitim Eylem Planımız, uygulamaya geçirildiği taktirde hem öğretmenlerimizin yaşadığı sıkıntılar hem de eğitimde yaşanan problemler çözülecektir.”

Milletvekili Hasan Karal, hain terör örgütü PKK’nın katlettiği öğretmenleri anarak, “Ülkemizin her köşesinde büyük bir fedakarlıkla görev yapan, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilginin, ahlakın, vicdanın ve aklın rehberliğinde yetiştirmek için gayret eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyorum.” diye konuştu.

HABER SERVİSİ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş