Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

DEPREM BÖLGESİNE İKİZDEREDEN YARDIM DEVAM EDİYOR

DEPREM BÖLGESİNE İKİZDEREDEN YARDIM DEVAM EDİYOR İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE- İkizdere Kaymakamı Mustafa Salih Bayram öncülüğünde ilçede başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler ilk etapta gönderildi. İkizdere’de de Kaymakamlık öncülüğünde toplanan yardımlar arasında 4 Jeneratör, yakacak odun, gıda maddesi olarak 2 kamyon gıda ve kıyafet,70 ton su,56 ton odun olan yardımların toplanmasına devam ediliyor. İkizdere’den toplanan ve […]

DEPREM BÖLGESİNE İKİZDEREDEN YARDIM DEVAM EDİYOR
09 Şubat 2023 - 12:52 'de eklendi.

DEPREM BÖLGESİNE İKİZDEREDEN YARDIM DEVAM EDİYOR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE- İkizdere Kaymakamı Mustafa Salih Bayram öncülüğünde ilçede başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler ilk etapta gönderildi.

İkizdere’de de Kaymakamlık öncülüğünde toplanan yardımlar arasında 4 Jeneratör, yakacak odun, gıda maddesi olarak 2 kamyon gıda ve kıyafet,70 ton su,56 ton odun olan yardımların toplanmasına devam ediliyor. İkizdere’den toplanan ve sevk edilen yardımlar hakkında Kaymakamlıktan yapılan açıklamada’’ İkizdere’miz olarak İDAK ekibimiz Gaziantep Nurdağı’nda çalışmalarına devam etmektedir.1 kamyon ve 1 ekskavatör araç Rize konvoyu ile birlikte Gaziantep yolundalar. Yarın saat 10:00 da ayni yardım aracımız bölgeye doğru harekete geçecektir. Milletimizin başı sağ olsun. İDAK ekibimize yardım için 6 kişilik bir ekip daha gönderdik jeneratör, gıda ve temel yaşam malzemeleriyle birlikte gönderdiğimiz 70 ton su ve 56 ton odun 2 kamyon gıda ve temel yaşam malzemeleri Adıyaman merkeze ulaşmıştır. İl jandarma komutanlığımıza 3 adet 5.5kw lık 2 adet 6.5kw lık jeneratör temin ettik. 2. Ayni yardım aracımız ikinci bir emre kadar bekleyecek. Deprem alanında 100 km aşkın konvoy uzunluğu olduğundan araç girişi durduruldu.2. Ve 3. Sal araçlarımız afet bölgesine hareket etti. 2 sal aracı ve 1 ekskavatör aracının mazot yükünü karşılıyoruz. Kamyonlarımızda imkânlar doğrultusunda yardımcı olunacaktır. İkizdere Belediyemizin cenaze aracı valilik emrine tahsis edilmiştir. Gelişmeler oldukça ve ihtiyaçlar olduğunda tekrar bilgilendirme yapacağız’’ denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER