DEPREM BÖLGESİNDE TİP-1 DİYABET HASTASI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN 1.000 ADET GLİKOZ ÖLÇÜM CİHAZI DAĞITIYORUZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK; DEPREM BÖLGESİNDE TİP-1 DİYABET HASTASI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN 1.000 ADET GLİKOZ ÖLÇÜM CİHAZI DAĞITIYORUZkahramanmaraş,dıyabet, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, merkez üssü Kahramanmaraş’ın..

DEPREM BÖLGESİNDE TİP-1 DİYABET HASTASI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN 1.000 ADET GLİKOZ ÖLÇÜM CİHAZI DAĞITIYORUZ
Son Güncelleme: Bu Haber 152 views Whatsapp

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK;

DEPREM BÖLGESİNDE TİP-1 DİYABET HASTASI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN 1.000 ADET GLİKOZ ÖLÇÜM CİHAZI DAĞITIYORUZkahramanmaraş,dıyabet,

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 11 ili etkileyen depremler sonrasında bölgedeki tip-1 diyabet hastası çocuklar için ilk aşamada toplam 1000 adet kola takılan sensörlü glikoz ölçüm cihazı dağıtacaklarını açıkladı.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Türkiye’nin iki büyük deprem felaketinin yaşadığını ve yaraları sarmaya çalıştıklarını bildiren Bakan Yanık, vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimlerini hızlı bir şekilde karşılamaya gayret ettiklerini ifade etti.

Bu kapsamda deprem bölgesindeki tip-1 diyabet hastası çocuklara cihazların iletilmesi için hızlı bir şekilde devlet ve üniversite hastanelerinin çocuk endokrin bölümleriyle irtibata geçtiklerini belirten Bakan Yanık “İlk etapta 792 kola takılan sensörlü cihazın çocuklarımıza ulaştırılması için planlamalarımızı yaptık. Cihazların bölgeye ulaşmasıyla birlikte pazartesi günü dağıtımını gerçekleştireceğiz.” dedi.

Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde tam dayanışma duygusuyla atlatacaklarını kaydeden Bakan Yanık, “Bu doğrultuda Bakanlık olarak, 11 ilimizi etkileyen depremler sonrasında bölgedeki tip-1 diyabet hastası çocuklarımız için toplam 1000 adet kola takılan sensörlü glikoz ölçüm cihazı dağıtacağız. Geriye kalan 208 cihazı ise deprem bölgesinden gelecek talepler ve tahliye olunan illerdeki depremzede tip-1 diyabet hastası çocuklar için kullanacağız.” diye konuştu

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş