CUMHURBAŞKANININ MEMLEKETİNDE 14 KM’LİK YOL 9 YILDIR YAPILMADI

-CUMHURBAŞKANININ MEMLEKETİNDE 14 KM’LİK YOL 9 YILDIR YAPILMADI -2011 DE BAŞLANAN DEREPAZARI -KENDİRLİ YOLU NİYE UNUTULDU İSMET KÖSOĞLU RİZE-AKP iktidarının 2011 yılında açmaya başladığı Kendirli-Derepazarı karayolu başladığı gibi duruyor. Yolun..

CUMHURBAŞKANININ MEMLEKETİNDE 14 KM’LİK YOL 9 YILDIR YAPILMADI
Son Güncelleme: Bu Haber 284 views Whatsapp

-CUMHURBAŞKANININ MEMLEKETİNDE 14 KM’LİK YOL 9 YILDIR YAPILMADI

-2011 DE BAŞLANAN DEREPAZARI -KENDİRLİ YOLU NİYE UNUTULDU

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-AKP iktidarının 2011 yılında açmaya başladığı Kendirli-Derepazarı karayolu başladığı gibi duruyor. Yolun çalışmamasına tepki gösteren Kendirliler ’İktidar bizi unuttu,2011 de başlanan yol bugüne kadar tamamlanmalıydı ’dediler.

Rize sadece Güney bölgesi ve merkezden ibaret değil diyen Kendirliler sosyal medyada seslerini duyurmaya çalıştı.2011 yılında başlanılan ama bugüne kadar bitirilemeyen yol konusunda yaptıkları açıklamada ’AKP iktidarının her alanda aktif olduğu dönemde 2011 yılında büyük bir coşku ve heyecanla ilk kazma vurularak başlatılan Rize-Kendirli arasındaki 28 kilometrelik mesafeyi 14 kilometreye indirecek Derepazarı – Kendirli yolunun bunca zamandır %20 si yapılmadan kaderine terkedildi.

6 yılda bir tanesi 14300 metre olan Ovit Tüneli çift tüp olarak delindi ve trafiğe açıldı,14 km lik yol niye yapılamadı. Yolun ilk başladığı yıllarda istimlâk sorunları sebebiyle çalışmalarda bir süre gecikme oldu, bunu biliyoruz. Yalnız aradan geçen bunca zamana rağmen en az 2-3 Genel seçim, yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi olmasına rağmen bugün maalesef Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği ve ilk göz ağrım dediği Kendirli Beldesi, kaderine terk edilmiş durumdadır! Özellikle 31 Mart yerel seçimlerinden sonra yaklaşık 2 seneye yaklaştık Derepazarı- Kendirli yolunda bir çivi dahi çakılmadı her şey tamamen durmuş durumda. Yol çalışmasına başlanırken biz iş yapıyoruz, yol yapıyoruz diyen ve şevkle sahiplenen AKP yönelicileri şimdi yolu niye unuttu. Yolun sahibini arıyoruz.

Ovit Yapıldı Havalimanı yapılıyor Kendirli niye yapılmıyor

Ovit Tüneli bitti, hemen yanı başımızda 2017 yılında deniz üzerinde Türkiye’de 2. olan Rize-Artvin Havalimanı bitme aşamasında gün sayıyor. Yine geçenlerde, her nedense Rize’ye gelen bütün Bakanların hemen oraya gidip tören yapılan 2900 metre uzunluğundaki Salarha Tüneli yakında ulaşıma açılması beklenirken ve daha birçok proje hayata geçerken, ama ne hikmetse Rize’nin Batı kesiminde bulunan, dolaylı olarak Derepazarı, Kendirli, Kalkandere ve İkizdere bölgesinde büyük katma değer ve fayda sağlayacak bu önemli proje unutuldu. Buradan başta Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine, Rize bürokrasisi ve Siyasetini yönetenlere sesleniyorum bu yolu tamamlayın.

İnanıyorum ki Cumhurbaşkanımızın bu olaylardan haberi yoktur,

Kendisine bu olay ulaşırsa mutlaka gerekeni yapacağından herkes gibi bende eminim. Yine tekrarlıyoruz, Rize sadece Güneysu ve Salarha ve merkezden ibaret değil, Rize’nin Batı bölgesini yok sayan siyasi zihniyet kaybetmeye mahkumdur’ dediler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş