CHP’Lİ ATİLA SERTEL’ ’İZMİR’DE 3 BİN 654 KONUTU 2.5 YILDA BİTİREMEYENLER 200 BİN KONUTU BİR YILDA NASIL BİTİRECEK?

CHP’Lİ ATİLA SERTEL’ ’İZMİR’DE 3 BİN 654 KONUTU 2.5 YILDA BİTİREMEYENLER 200 BİN KONUTU BİR YILDA NASIL BİTİRECEK? İSMET KÖSOĞLU CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, depremin vurduğu 11 ilde 200..

CHP’Lİ ATİLA SERTEL’ ’İZMİR’DE 3 BİN 654 KONUTU 2.5 YILDA BİTİREMEYENLER 200 BİN KONUTU BİR YILDA NASIL BİTİRECEK?
Son Güncelleme: Bu Haber 111 views Whatsapp

CHP’Lİ ATİLA SERTEL’ ’İZMİR’DE 3 BİN 654 KONUTU 2.5 YILDA BİTİREMEYENLER 200 BİN KONUTU BİR YILDA NASIL BİTİRECEK?

İSMET KÖSOĞLU

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, depremin vurduğu 11 ilde 200 bin konutun bir yıl içerisinde bitirileceği vaadinin inandırıcı gelmediğini belirterek “İzmir depreminden sonra belirlenen rezerv alanında 3 bin 654 konut inşa edileceği ve 1 yıl içerisinde teslim edileceği söylendi. 2.5 yıl geçti yalnızca 500 kişinin evi teslim edildi. 2.5 yılda 3 bin 654 konutu teslim edemeyenler, 200 bin konutu bir yılda nasıl bitirecek. Söz vermek kolay, yapmak zor. Yalan söylemek kolay, doğruyu bulmak zor” dedi

“2.5 YILDA 500 EV TESLİM EDİLEBİLDİ”

Sertel “İzmir depremi 30 Ekim 2020 tarihinde oldu. Bu depremde 117 kişi yaşamını yitirdi. Çok sayıda vatandaşımız yaralandı, çok sayıda kişi de evsiz kaldı. Rezerv alanda 3 bin 654 konut yapılacağı söylendi. İzmir depreminin üzerinden 30 ay geçti. 3 bin 654 konutun tamamı halen bitirilmedi. Bu konutların 1800 tanesi depremde evleri yıkılan vatandaşlara verilecekti. Üzerinden 30 ay geçti ancak hak sahipleri için yapılan 1800 konuttan yalnızca 500 tanesi teslim edildi. Bin 300 hak sahibi 2.5 yıldır evlerine oturmayı bekliyor. Evlerine ne zaman taşınacaklarını da bilmiyorlar. Onlara da bir yılda yapılacak ve teslim edilecek sözü verilmişti. Şu an konutların yapıldığı rezerv alanda tüm çalışmalar durmuş vaziyette. Ayrıca bin 800 hak sahibine verilecek konutlardan hariç geriye kalan bin 800 konutun da evleri orta hasarlı olup sonradan yıkılan vatandaşlara verileceğinin sözü İzmir Milletvekili Sayın Binali Yıldırım tarafından verilmişti. Bu konuda da bir açıklama yok. Kalan bin 800 konut söz verildiği gibi evleri orta hasarlı olup yıkılan vatandaşlarımıza verilmelidir. İzmir’deki deprem konutları bir an önce teslim edilmelidir.”

DEPREMZEDELERİN KONTEYNER KENTTEN ÇIKARILMASINA TEPKİ

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir depreminin ardından konteyner kente yerleştirilen 482 kişinin Valilik emri ve polis zoruyla konteynerlerden çıkarılmasına da tepki göstererek “Ülkemizde 11 ilde meydana gelen deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken, 2.5 yıl önce İzmir’de meydana gelen depremde evlerini kaybeden depremzedeler, o dönem yerleştirildikleri konteynerlerden valilik emri ve polis zoruyla çıkarıldılar. 176 konteynerde 482 kişi yaşam mücadelesi vermekteydi. Bu kişilerin evleri yoktu. Fakat

valilik bu konteynerleri boşaltmak ve insanları sokağa bırakmak gibi bir karar almıştır” dedi.

İZMİR’DEKİ DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMADI

İzmir’deki depremzedelerin yaralarının halen sarılmadığını söyleyen Atila Sertel, şunları söyledi “İzmir’deki depremzedeleri kendi kaderiyle baş başa bırakan siyasal iktidara sesleniyorum. 11 ildeki felaketi hep beraber göğüsleyeceğiz. Onların yaralarını hep birlikte saracağız. Ama İzmir’deki depremzedelerin yaraları da halen sarılmadı. Bir İzmir Milletvekili olarak bunları söylemeyi görev biliyorum. Kimsesiz insanları, evsiz insanları konteyner kentten zorla çıkaran ve onları sokak ortasında bırakanların acımaların olmadığını buradan söylüyorum. Acımasızsınız. Şu anda sokağa bırakılan insanlar nasıl yaşayacaklar? Nerede barınacaklar? İzmir’de bu mağdur vatandaşlarımızla görüşeceğim ve onların barınma olanakları için de İzmir Valisi’ne bizzat kendim gideceğim” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş