CEZAEVİ SOSYAL TESİS OLUYOR

CEZAEVİ SOSYAL TESİS OLUYOR İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere ilçesinde Adalet Bakanlığı tarafından 1985 yılında boşaltılan ve yıllardır boş bulunduğu için harabeye dönen İkizdere Ceza ve Tutukevi Sosyal Tesis halinde vatandaşa hizmet..

CEZAEVİ SOSYAL TESİS OLUYOR
Son Güncelleme: Bu Haber 234 views Whatsapp

CEZAEVİ SOSYAL TESİS OLUYOR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İkizdere ilçesinde Adalet Bakanlığı tarafından 1985 yılında boşaltılan ve yıllardır boş bulunduğu için harabeye dönen İkizdere Ceza ve Tutukevi Sosyal Tesis halinde vatandaşa hizmet verecek.

İkizdere ilçesinde 1985 yılında boşaltılan yıllarca boş kaldığı için yıkılmaya yüz tutan zaman eski ceza ve tutukevi binasının bulunduğu alana sosyal tesis yapılıyor. İkizdere Kaymakamı Mustafa Salih Bayram ‘’ben İkizdere’ye gelmeden önce önceki Kaymakamımızın başlattığı projenin hizmete geçmesi ile birlikte vatandaşların akıllarında kalan kötü hatıralar silinmiş olacak. İlçede yaşanan arazi sıkıntısı nedeniyle atıl durumdaki bu alanın değerlendirilmesi gerektiğini düşündük. İlçenin ihtiyacı olan sosyal alana dönüştürüyoruz. İkizdere’de yaşayanların nefes alabileceği, ailece gelip dinlenebilecekleri, çocukların eğlenebileceği sosyal hayatlarını zenginleştirebilecekleri bir alana dönüştürebilmek için çalışmalara başladık’’ dedi.

İlçe Çarşı Mahallesindeki yaklaşık bir dönüm arazi üzerine inşa edilen ve 1985 yılında boşaltılan cezaevi binası 37 yılda harap duruma geldi.

‘KÖTÜ ANILAR SİLİNMİŞ OLACAK’

Cezaevinden geriye kalan orijinal çevre duvarlarını bozmadan, koruyarak, sahada çalışmalara başladıklarını belirten Kaymakam Mustafa Salih Bayram’’ Burada yaptığımız tesiste, çocuk oyun alanlarıyla, spor alanlarıyla, ilçemiz için sosyal bir alan olacak. Yılsonuna kadar hizmete açmış olacağız. İlçede bazı suçlardan dolayı, bu cezaevinde yatmak zorunda kalan vatandaşlar var. Bir vatandaşımız cezaevinde 6 ay yattığını ve orayı gördükçe kötü anılarının aklına geldiğini söylemişti. Hatta buraya yapılacak güzel bir tesisle, kötü hatıraların silineceğini belirtmiştiler. Bu tesisimizin hizmete geçmesi ile birlikte vatandaşların akıllarında kalan kötü anılar silinmiş olacak ‘’dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş