ÇAYKUR ZİRAAT BOTANİK ÇAY BAHÇESİ YENİLENDİ

YERLİ YABANCI BİNLERCE TURİSTİN UĞRADIĞI İLK YER ZİRAAT ÇAY BAHÇESİ İSMET KÖSOĞLU RİZE-ÇAYKUR’a ait Ziraat Botanik Bahçesi yenilenen yüzü ile Rize’nin yüz akı olmaya değer bir eser. Yerli yabancı binlerce..

Son Güncelleme: Bu Haber 295 views Whatsapp

YERLİ YABANCI BİNLERCE TURİSTİN UĞRADIĞI İLK YER ZİRAAT ÇAY BAHÇESİ

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-ÇAYKUR’a ait Ziraat Botanik Bahçesi yenilenen yüzü ile Rize’nin yüz akı olmaya değer bir eser. Yerli yabancı binlerce turistin ilk uğrak yeri Ziraat. Çay Bahçesinde yenilenen alanlar hemen göze çarpıyor.

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, Rize’de dört mevsim en çok ziyaret edilen Rize’de yaşayan aileler ve dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerin memnuniyetini artırıcı yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün, ÇAYKUR’a ait Hayrat Fidanlığı bölgesinde yeni hizmet binasına taşınmasıyla tamamen halkın hizmetine açılan Ziraat Çay bahçesinde gerçek Rize ÇAYKUR Çayı içmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi her geçen gün artarak devam ediyor.

Otopark sorunu çözüldü

Yapılan yeni otoparklar ile ÇAYKUR Ziraat Botanik Çay bahçesinde geçmiş yıllarda yaşanan araç park sorunu tamamen ortadan kalkmış durumda. Bahçenin çevresinde yapılan yeni otoparklar sonucunda ÇAYKUR çayı içmeye, bahçeyi gezip dinlenmeye ve Çaylada yemek yemeye, Rize’yi buradan seyretmeye gelenler otopark sıkıntısı yaşamıyor. Ziraat Bahçesine gelen yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda, ÇAYKUR Ziraat Botanik Çay bahçesinde yapılan yenilik ve daha kaliteli hizmet verme konseptinden bir hayli memnun olduklarını gözleniyor. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği, Ziraat Botanik Bahçesini gezmeye ve çay içmeye gelen, yerli ve yabancı misafirlerle birlikte, Rize- Artvin havalimanının açılmasıyla birlikte Rize’yi gezmeye gelen, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkelerinden gelen turistlerin, burada içtikleri damak zevkine uygun siyah, yeşil sıcak ve de soğuk çay çeşitlerini çok beğendiklerini dile getirdiler.

Zihni Derin unutulmadı

ÇAYKUR Ziraat Botanik Çay bahçesinin girişinde, Rize’ye özgü kara taştan yapılan yeni duvarlar, Zihni Derin büstü, Rize’nin eski çeşmeleri, çay fidanı yetiştirme bahçelerinin genişletilmesinin yanında, Rize’nin geçmişinde önemli yer tutan ve çaydan önce geçim kayağı olan, Rize’ye özgü meyveler, mandalina, portakal, limon gibi meyvelerin Rizeli olup, mesleği ve işi gereği Rize dışında farklı şehir ve ülkelerde yaşayıp yıllar sonra gerek çay toplamak için, gerekse yıllar sonra memleketine gelen misafirleri bir hayli mutlu ediyor. Bilhassa iş

sonrası dinlemek için, Ziraat Botanik Çay bahçesine çay içmeye giden Rize’de yaşayan aileler ve dışarıdan gelen misafirler, bahçede son yıllarda yapılan yeniliklerin kendilerine daha huzurlu bir ortam oluşturmasından dolayı, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Âlim’e teşekkür ettiler.

ÇAYKUR Ziraat Botanik Çay bahçesinde yapımı devam eden Çay Satış ve Tanıtım mağazasıyla birlikte, bahçeye olan yoğun ilgiden dolayı araç park sıkıntısı yaşamamak için yeni otopark hazırlama çalışması devam ediyor

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş