ÇAYKUR RİZESPOR KULÜP BAŞKANI TAHİR KIRANIN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Sayın Divan Başkanım, Saygıdeğer Hazirun Sevgili Hemşehrilerim, Değerli Çaykur Rizespor Delegeleri   Ne mutlu ki bugün Genel kurulumuz teveccüh gösterip bu şanlı görevi bize verdi ve ben bu kürsüden hemşehirlerime,..

ÇAYKUR RİZESPOR KULÜP BAŞKANI TAHİR KIRANIN TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Son Güncelleme: Bu Haber 435 views Whatsapp

Sayın Divan Başkanım, Saygıdeğer Hazirun

Sevgili Hemşehrilerim, Değerli Çaykur Rizespor Delegeleri

 

Ne mutlu ki bugün Genel kurulumuz teveccüh gösterip bu şanlı görevi bize verdi ve ben bu kürsüden hemşehirlerime, renktaşlarıma Çaykur Rizespor Başkanı olarak hitap ediyorum.

 

Son yıllarda sürekli olarak siz hemşehrilerimden, Rizespor taraftarlarından ve de camiamızdan Çaykur Rizespor Başkanı olmam konusunda büyük bir talep görmekteydim.

 

Bu gerçekten çok onur ve gurur vericiydi. Çaykur Rizespor Başkanlığı, tıpkı benim gibi her Rizelinin gurur duyacağı, gönülden isteyeceği şerefli bir makamdır.

Bugüne kadar maddi manevi hiçbir desteği esirgemediğim, memleketimin medarı iftiharı Rizespor’a, çok istememe rağmen henüz zamanı gelmediği için başkan olmayı düşünmediğimi iki kez basın açıklaması yaparak duyurmuştum.

 

Camiamız sağ olsun, bu teveccüh her geçen gün artarak devam etti. Rize ile adım öylesine iç içeydi ki, bu ısrarlı teveccüh karşısında ben de artık zamanının geldiğini düşündüm ve bugün karşınıza çıkıp bu onurlu vazife için aday oldum.

 

Bir Rize’li olarak Rizespor’a hizmet borcum var.

Rahmetli babam hemşehriniz Turgut Kıran bize Rize sevgisini miras bıraktı. O tam bir Rize sevdalısı olmanın yanı sıra iyi bir Rizesporluydu…  Eğer bir işe dört elle sarılmayacaksanız o işe bulaşmayın, ya bir işi tam yapın ya da o işe hiç girmeyin öğüdünü de bize veren O’ydu…

 

Ben bir armatörüm, denizciyim… Bizim ne zorluklarla boğuştuğumuzla, ne tür sorunlara göğüs gerdiğimizle ve karşılaştığımız fırtınalarla kimse ilgilenmez.

Soru açıktır. Gemi limana yanaştı mı yanaşmadı mı?  Biz kimseyi mazeretlerle boğamayız. Bizim tek görevimiz vardır o da gemiyi sağlam ve sağlıklı şekilde limana getirmektir. Nitekim ben de denizcilikteki bu düsturumuzu kulübümüze taşımaya çalışacağım.

Bahane üretmeden sorunun parçası değil “çözümün anahtarı” olacağız. Çözüm üretebilecek güçlü bir kadro ile başarılı yıllar için geliyoruz.

 

Bu camianın menfaatlerini ön planda tutmak ve geleceğini inşa etmek amacıyla yola çıktık. Rizespor’u sadece Rize iline sıkışıp kalmaktan kurtaracağız ve bu büyük camiayı zamana taşıyacağız

Rizespor camiasını, hem saha içinde hem saha dışında en iyi şekilde temsil edeceğiz. Rizespor’da köklü bir değişim için sahaya çıkıyoruz.

 

Bir araya gelmek birlikteliğin başlangıcıdır. Rizespor efsanesini yarınlara taşıyabilmek büyük başarılara imza atabilmek ve amaçlarımızı gerçekleştirmek için birlikte, omuz omuza yürüyebilmek gerekir.

 

Zira biliyoruz ki;

Bugün burada, Rizesporluların bu büyük buluşması birliğin beraberliğin bir timsalidir. Bu salon bunun en büyük şahididir.

Bu birlik kuru bir kalabalık değildir. Bizleri bu Büyük Buluşmaya taşıyan bir ülkümüz, birlikteliğimizi sağlayan son derece sağlam bir omurgamız var.

Bu omurga, bizleri sarsılmaz bir bütün yapan ilkelerimizdir.

Kulübümüzü bütün branşlarda en yukarıya taşımak ve özellikle lokomotifimiz olan futbolda başarımızı arttırarak hak ettiğimiz payı almak; kulübümüzün haklarını saha içinde ve dışında kısaca her zeminde korumak; kulüp kaynaklarını, birikim ve imkânlarımızla birleştirerek, taraftarlarımız ve şehrimiz için zenginliğe dönüştürmek biz Rizespor’luların ortak ülküsüdür.

1- Erişilebilir olmak,

2- Rizespor’un tüm paydaşları ve taraftarla iş birliği içinde olmak,

3- Bütçesini Rizespor ihtiyaçları doğrultusunda, istikamet ve politikaları için kullanmak,

4- Karadeniz’de büyük bir güç, ligimizde vazgeçilmez bir takım olmak,

5- Nefret edilen değil sempati duyulan bir spor kulübü olmak

6- Hesap verebilir ve hesap sorabilir olmak,

Bunlar ben ve ekibimin ilkeleridir.

Ülkümüz, düsturumuz ve ilkelerimiz bize Rize’nin ve Rizespor’un sorumluluğunu yüklerken, aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu ile ilişkilerimizde spor  ahlakından tavizsiz hareket için bir yön vermektedir.

Sevgili Hemşehrilerim, Değerli Çaykur Rizespor Delegeleri

 

Modern bir teşkilatlanma, proje disiplininde hazırlanmış bir bütçe, şeffaf ve tabana yayılmış yönetim anlayışı ve en önemlisi ortak akılla belirlenmiş bir politika…

Evet Rizesporlular ihtiyacımız olan bunlar…

 

Rizespor için elimizden gele

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş