ÇAYKUR DA ÜRETİCİYE PROMOSYON SEVİNDİRDİ

-TÜRK ENERJİ SEN ESKİ BAŞKANI TEMEL YAŞAR’SENDİKA OLARAK MÜSTAHSİL İÇİN PROMOSYON ÇALIŞMASI YAPMIŞTIK’ – ÇAYKUR DA ÜRETİCİYE PROMOSYON SEVİNDİRDİ İSMET KÖSOĞLU RİZE-Türk Enerji Sen eski Şube Başkanlarından Temel Yaşar ‘’Çay..

ÇAYKUR DA ÜRETİCİYE PROMOSYON SEVİNDİRDİ
Son Güncelleme: Bu Haber 330 views Whatsapp

-TÜRK ENERJİ SEN ESKİ BAŞKANI TEMEL YAŞAR’SENDİKA OLARAK MÜSTAHSİL İÇİN PROMOSYON ÇALIŞMASI YAPMIŞTIK’

– ÇAYKUR DA ÜRETİCİYE PROMOSYON SEVİNDİRDİ

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Türk Enerji Sen eski Şube Başkanlarından Temel Yaşar ‘’Çay Üreticileri, yani müstahsillerde Promosyon alacak bu çok sevindirici bir gelişme dedi.

Enerji Sen Başkanı Temel Yaşar ÇAYKUR promosyonu ile ilgili bir açıklama yaptı: Yaşar yazılı açıklamasında şunları belirtti’ ’Mücadele edenler her zaman kazanamaz. Ancak kazananlar her zaman mücadele edenlerdir. Bugün Kamu Sen İl temsilciliğine bağlı şube başkanları ÇAYKUR Genel Müdürlüğü ne asaleten atanan Sayın Yusuf Ziya Alım e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Bizde hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz. Hayırlı olsun efendim. Ziyaret esnasında Müstahsillere promosyon konusu gündeme gelmiş.

Bu konu bana göre Kamu Sen’i ilgilendirmediği halde ziyaret esnasında gündeme taşımaları büyük bir olay. Çünkü bu durum müstahsillerin ne kadar sahipsiz olduklarının delilidir. Bu nedenle KAMU SEN il temsilcisi Sayın Murat Köseoğlu’nu ve şube Başkanlarını canı gönülden kutlarım. ÇAYKUR da ilk kez promosyon konusu nu Türk Enerji Sendikası Rize Şubesi yönetimi olarak geçmişte de bizler gündeme getirmiştik.

Pormosyon un ne olduğunu dahi bilmiyorduk.

Kelimeyi telaffuz dahi edemiyordum. O tarihlerde meğer ÇAYKUR promosyon alması ve Memurlar ile işçilere dağıtması gerekirken Vakıfbank’tan promosyon yerine iki adet otomobil almışlardı. Konuyu zamanın Genel Müdür Yardımcısına ve Daire Başkanına ilettik. Bize aynen şu cevabı verdiler. Zamanın Fırtına Gazetesine konu ile ilgili bir basın açıklaması yaptım. Basın açıklamasını A4 kâğıdı ile çoğalttık. Basın açıklamasını Genel Müdürlük binasında Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve memur işçi bütün çalışanların masalarına bıraktık. Gazete çok ilgi gördü. Ertesi gün tekrar ikinci baskıyı yaptı. Üçüncü gün Genel Müdür Sayın Ekrem Yüce koşa koşa Fırtına Gazetesine gitti ve manşetten ÇAYKUR çayının reklamını verdi. Sayemizde de ilk defa Fırtına Gazetesi iyi bir reklam ücreti almış oldu. Bizim verdiğimiz mücadeleyi zamanın işçi sendikası yönetimi vermek istemedi. Promosyon konusunda çok pasif davrandılar. Toplantılar da farklı davrandılar, perde arkasında farklı hareket ettiler zamanlar da Tek gıda iş sendikası yöneticileri ile ÇAYKUR yönetimi çok içli, dişli idiler. Yedikleri, içtikleri ayrı

gitmiyordu. Kurum idari kurulunda karar çıkardık. ÇAYKUR yönetimi gazimizi almak için yönetimden karar çıkartıp on kişilik bir kurul oluşturdu. Bu kurulun uçak biletlerini ödeyerek İstanbul’a gönderdi. İş Bankası, Vakıflar Bankası üst yönetimi ile görüşecektik. İş Bankası Yönetimi bizi küçük bir odaya aldı sıradan bir şef ile muhatap ettirdi. Bir iki saat üst düzey yönetimini bekledik. Gelen giden olmadı.

ÇAYKUR un görevlendirdiği on(10) kişilik ekibi muhatap dahi alınmadı.

Vakıflar bankası Genel Müdürlüğü ÇAYKUR’u hiç muhatap dahi olmadı. Çünkü promosyon yerine iki araba vermişti. İkinci gün görevlendirilenlerin hiçbiri ortada yoktu. Ara ki bulasın. Herkes kendi işinin peşine düştü. Promosyon konusu askıya alındı. Çünkü ortada muhatap yok. ÇAYKUR’u adam yerine koyan yoktu. Çerden hem Tek Gıda İş yönetimi, emde ÇAYKUR yönetimi Promosyon konusunda Türk Enerji Sendikası yönetimini yalnız bırakılmış satışa gelmiştik. Bizler yılmadık. Mücadelemizi sürdürdük ve ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne ihaleyi yaptırdık. Alamazsınız dediler ancak biz Promosyon nu da söke, söke aldık diye ikinci yönetimi adına bir basın açıklaması yaptım. Evet, Mücadele edenler her zaman kazanamaz, ancak kazananlar her zaman mücadele edenlerdir. Bu nedenle Çay Müstahsilleri için mücadele edecek konuya vakıf insanlara ve meslek kuruluşları yöneticilerine ihtiyaç var. Çay Müstahsilleri de promosyon almalı ve mücadele edilir ise bu iş ol a c a k’ dedi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş