Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Çayırova’nın afet gönüllüleri onurlandırıldı

Kocaeli’de Çayırova Belediyesi, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma programı düzenledi. Programda canla başla çalışan gönüllü vatandaşlar, arama kurtarma ekibi ve belediye personelleri onurlandırıldı. KOCAELİ (İGFA) – Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, belediye personelleri ve gönüllü vatandaşların katıldığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başladı. Deprem sonrası yapılan çalışmaların anlatıldığı […]

Çayırova’nın afet gönüllüleri onurlandırıldı
20 Mart 2023 - 12:06 'de eklendi.

Kocaeli’de Çayırova Belediyesi, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma programı düzenledi. Programda canla başla çalışan gönüllü vatandaşlar, arama kurtarma ekibi ve belediye personelleri onurlandırıldı.

KOCAELİ (İGFA) – Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, belediye personelleri ve gönüllü vatandaşların katıldığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başladı. Deprem sonrası yapılan çalışmaların anlatıldığı video gösterimi ile devam eden gecede Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi bir konuşma gerçekleştirdi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşları anarak sözlerine başlayan Başkan Çiftçi, deprem sonrası 7’den 70’e herkesin özveriyle çalıştığını vurguladı.

Deprem sonrası yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapan Çiftçi,  “Ülkemiz Kahramanmaraş merkezli depremlerle sarsıldı. Binlerce canımızı kaybettik. Deprem sonrası hızlı bir şekilde arama kurtarma ekibimizi Adıyaman’a gönderdik. Hatay Defne, Antakya bölgesinde mini bir belediye kurduk. O günden bugüne kadar çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu anda Hatay merkezde her gün 2 bin 500 vatandaşımıza yemek veriyoruz. Çekirdek ekibimiz orada belediyecilik hizmeti veriyor. Biz oradayken sizde burada hep birlikte deprem yaralarının sarılması adına büyük bir gayret gösterdiniz. Rabbime hamd ediyorum. Gençler Allah sizden razı olsun. Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır.’’ dedi.

GÖNÜLLÜLER ONURLANDIRILDI

Başkan Çiftçi, afet koordinasyon merkezinde görev yapan gönüllü vatandaşlar ile Defne’de görev yapan belediye personeline teşekkür belgesi verirken, Adıyaman’da cana can katan Arama Kurtarma ekibine ise plaket takdim etti.

Gecenin sonunda Çayırova Belediyesi Arama Kurtarma ekibi Lideri Hüseyin Narman, Adıyaman’da 114 saat sonra Meltem Ünsal’ı sağ kurtardıkları apartmanın enkazından çıkardıkları Türk bayrağını Başkan Çiftçi’ye takdim etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER