BU AYİN OLMAMALI

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle BU AYİN OLMAMALI Maçka’da bulunan Sümela Manastırında 88 yıl ayın yapılmamıştı çünkü TC Devleti yasaklamıştı. Yıllardır ayin için kapalı olan Sümela Manastırına AKP 2010 yılında izin..

BU AYİN OLMAMALI
Son Güncelleme: Bu Haber 160 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

BU AYİN OLMAMALI

Maçka’da bulunan Sümela Manastırında 88 yıl ayın yapılmamıştı çünkü TC Devleti yasaklamıştı.

Yıllardır ayin için kapalı olan Sümela Manastırına AKP 2010 yılında izin verdi.

Niye izin verildi bilmiyorum ama batıya şirin görünmekten başka bir şey değildi kanısındayım. Doğru muydu değildi elbette.

Burada hain emeller, fırsat bulunduğunda hemen icraata geçileceğinden hiçbir Türk Vatandaşının şüphesi yoktur.

Avrupa’da ve bilhassa Yunan topraklarında Osmanlı’dan kalma asırlık camiler yıkılırken harap durumdayken, ahır halindeyken tamda Fatihin bölgeyi fethettiği 15 Ağustos’ta Sümela’ya ayine izin vermek iş ve Tarih bilmemezliğin ispatıdır.

Dünya bizi kıskanırken camiler kapatılmışken Sümela’da ayine izin vermek yakışık değildir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti en zor şartlar altında dahi iken burada ayin için izni vermemiştir. Zira orada yaşayan onlardan kimse de yok. Adamlar Yunanistan’dan gelip Maçka’da bilinçli olarak 15 Ağustosta ayin yapacak.

Hangi Türk Müslüman istediği zaman Yunanistan’a gidip kapalı camiyi açtırarak Namaz kılmak istese veya toplu halde Cuma Namazı kılmak istense izin verirler mi?

1922 yılında kapatılan Manastır 88 yıl sonra AKP’nin izin verdiği 2010 yılında binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen ayini Fener Rum Patriği Bartholomeos yönetmişti.

Maçka’da Karadağ’ın Altındere Vadisi eteğinde yaklaşık 300 metre yükseklikteki ormanlık alanda kayaların oyulmasıyla yapılan Sümela Manastırında hizmet birimleri, misafirhane, mutfak ve ayazmanın dışında toplam 72 oda bulunuyor.

Sümela izni için sosyal medya sayfasında sevgili hocam Prof.Dr. Şaban Şimşek aynen şunları yazmış’’ Tamam, bunu özellikle talep ettiler ve onlar için elbette çok manidardır da…

Ya bizler için; bir yandan yere göğe sığdıramadığımız, çocuklarımıza ismini verdiğimiz Fatih için… Orada şehit olan dedelerimiz için?

Milliyetlerini, inançlarını ortaya koyamayan esaret altındaki soydaşlarımız, dindaşlarımız için? Bu izni veren yetkililerin hiç bir merakı, endişesi, duygusu, düşüncesi yok mu bu konuda?

“VATAN, MİLLET, DİN” bağlamında “Ya PKK ya BAYRAK” ikilemine sıkıştırarak milletin oylarını almak.

Aynı bağlamda tek başına onlara ve çocuklarına bağımsız bir devlet, sağlam bir gelecek inşa etmeye yetiyor mu, yetecek mi?’’

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş