BÖLGE BİRİNCİLİĞİ RİZE’DEN « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

BÖLGE BİRİNCİLİĞİ RİZE’DEN

BÖLGE BİRİNCİLİĞİ RİZE’DEN
Bu haber 24 Şubat 2022 - 4:17 'de eklendi ve 280 views kez görüntülendi.

BÖLGE BİRİNCİLİĞİ RİZE’DEN

” Dünya Su Günü”yarışması sonuçlandı.

22 Mart Dünya Su Günü kutlamaları kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından düzenlenen “Su ve Yer Altı Suyu” konulu kompozisyon yarışmasında Taşlıdere Gazi Ortaokulu öğrencisi Damla Kuru “Yaşamı öldürmeyin.” diyerek bölge birincisi oldu.

SU İÇİN BİR”DAMLA”

Devlet Su işleri Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde her yıl düzenlediği “Dünya Su Günü” kompozisyon yarışmasının 2022 yılı teması ” Su ve Yer Altı Suyu” olarak belirlenmişti. Yarışmada Rize Taşlıdere Gazi Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Damla Kuru “Ben gidersem Çiftçi Ahmet amcanın umudu kaybolacak, Ayşe ninenin emeği yok olacak. Ben gidersem yepyeni Afrikalar doğacak. Ben gidersem yaşlanacak tabiat ana, zamanla ölmeye mahkum kalacak. Ben gidersem yaşam ölecek. Gelin “Dur, gitme!” deyin bana. Yaşamı öldürmeyin !” diyerek DSİ 22. Bölge birincisi oldu. Damla Kuru, 22 Mart Dünya Su Günü’nde yapılacak ödül töreni öncesinde Taşlıdere Gazi Ortaokulu müdürü Mehmet Hızarcı tarafından ödüllendirildi.
Okul müdürü Mehmet HIZARCI , Bu genç yaşında canlılar için hayati sıvı olan suyun değerini bilen Damla gibi nice öğrencilerin var olduğunu bilmek gelecek adına umut verici bir olay. Su için nice Damla’lar yetiştirmek dileği ile diyerek öğrencinin hediyesini takdim etti.

Yasemin ÖZÇELİK

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER