BÖLGE BİRİNCİLİĞİ RİZE’DEN

BÖLGE BİRİNCİLİĞİ RİZE’DEN ” Dünya Su Günü”yarışması sonuçlandı. 22 Mart Dünya Su Günü kutlamaları kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından düzenlenen “Su ve Yer Altı Suyu” konulu kompozisyon..

BÖLGE BİRİNCİLİĞİ RİZE’DEN
Son Güncelleme: Bu Haber 317 views Whatsapp

BÖLGE BİRİNCİLİĞİ RİZE’DEN

” Dünya Su Günü”yarışması sonuçlandı.

22 Mart Dünya Su Günü kutlamaları kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından düzenlenen “Su ve Yer Altı Suyu” konulu kompozisyon yarışmasında Taşlıdere Gazi Ortaokulu öğrencisi Damla Kuru “Yaşamı öldürmeyin.” diyerek bölge birincisi oldu.

SU İÇİN BİR”DAMLA”

Devlet Su işleri Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde her yıl düzenlediği “Dünya Su Günü” kompozisyon yarışmasının 2022 yılı teması ” Su ve Yer Altı Suyu” olarak belirlenmişti. Yarışmada Rize Taşlıdere Gazi Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Damla Kuru “Ben gidersem Çiftçi Ahmet amcanın umudu kaybolacak, Ayşe ninenin emeği yok olacak. Ben gidersem yepyeni Afrikalar doğacak. Ben gidersem yaşlanacak tabiat ana, zamanla ölmeye mahkum kalacak. Ben gidersem yaşam ölecek. Gelin “Dur, gitme!” deyin bana. Yaşamı öldürmeyin !” diyerek DSİ 22. Bölge birincisi oldu. Damla Kuru, 22 Mart Dünya Su Günü’nde yapılacak ödül töreni öncesinde Taşlıdere Gazi Ortaokulu müdürü Mehmet Hızarcı tarafından ödüllendirildi.
Okul müdürü Mehmet HIZARCI , Bu genç yaşında canlılar için hayati sıvı olan suyun değerini bilen Damla gibi nice öğrencilerin var olduğunu bilmek gelecek adına umut verici bir olay. Su için nice Damla’lar yetiştirmek dileği ile diyerek öğrencinin hediyesini takdim etti.

Yasemin ÖZÇELİK

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş