BM DESTEKLEDİĞİ BİZDE VARIZ PROJESİ 30 HAZİRAN 2022 TARİHİNDE TAMAMLANACAK

BM DESTEKLEDİĞİ BİZDE VARIZ PROJESİ 30 HAZİRAN 2022 TARİHİNDE TAMAMLANACAK Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği Başkan Berrin Yeğen’’ Bizde Varız projemiz 5 yıllık bir çalışmadır’’ İSMET KÖSOĞLU Kırsal Bölgelerdeki Kadın..

BM DESTEKLEDİĞİ BİZDE VARIZ PROJESİ 30 HAZİRAN 2022 TARİHİNDE TAMAMLANACAK
Son Güncelleme: Bu Haber 213 views Whatsapp

BM DESTEKLEDİĞİ BİZDE VARIZ PROJESİ 30 HAZİRAN 2022 TARİHİNDE TAMAMLANACAK

Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği Başkan Berrin Yeğen’’ Bizde Varız projemiz 5 yıllık bir çalışmadır’’

İSMET KÖSOĞLU

Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği Başkanı Berrin Yeğen Bizde varız projesi hakkında bir açıklamada bulundu.

Başkan Berrin Yeğenin açıklaması şu şekilde’’ Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN WOMEN) ve Avrupa Birliği’nin Desteklediği ‘’Biz De Varız Projesi Strateji Arama Toplantısı’’ başarılı bir şekilde tamamlanmış; Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’nin beş yıllık kurumsal stratejisi, İletişim stratejisi ve gönüllülük stratejisini hazırlamıştır. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN WOMEN) ve Avrupa Birliği’nin Desteklediği “Türkiye’de Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Gelişmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Çok Paydaşlı Ortaklıkların Güçlenmesi” Projesi Hibe Programı’na sunduğumuz ‘’Biz De Varız’’ Projesi 1 Aralık 2021 tarihinde başlamış ve 30 Haziran 2022 tarihinde tamamlanacaktır.

Projemizin genel amacı, kısa adı BİZ DE VARIZ olan Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’mizin kurumsa kapasitesini artırmaktır. Projenin birinci aşamasında 64 üyenin katılımı ile ‘’Biz De Varız Projesi Strateji Arama Toplantısı’’ organize edilmiştir. Toplantı 32 kişilik guruplar halinde iki kez tekrarlanmıştır. Strateji arama toplantısının amacı derneğimizin stratejik ve analitik kapasitesini geliştirmek, BİZ DE VARIZ markasını oluşturmak ve kurumsal sürdürülebilirliği sağlamaktır.

Toplantı sonrasında 10 kişilik değerlendirme komitesi oluşturulmuş ve bu komite Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’nin beş yıllık kurumsal stratejisi, İletişim stratejisi ve gönüllülük stratejisini hazırlamıştır’’dedi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.