Gazete53

BAŞKAN SEKMEN: “FİKİR VE GÖNÜL ADAMI KÖSOĞLU’NUN ADI DAİMA YAŞAYACAK”

BAŞKAN SEKMEN: “FİKİR VE GÖNÜL ADAMI KÖSOĞLU’NUN ADI DAİMA YAŞAYACAK” İSMET KÖSOĞLU ERZURUM-Rize’de doğan Erzurum’da yaşayan ve 1977 yılında Erzurum MHP Milletvekili seçilen Yazar, Fikir insanı, düşünür Nevzat Kösoğlu’nun ismi Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı kararla Parka verildi. Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi dün anlamlı bir karara imza attı. Erzurum’un yetiştirdiği siyasetçilerden biri olan ve Türkiye’nin fikir […]

BAŞKAN SEKMEN: “FİKİR VE GÖNÜL ADAMI KÖSOĞLU’NUN ADI DAİMA YAŞAYACAK”
14 Nisan 2022 - 17:04 'de eklendi.

BAŞKAN SEKMEN: “FİKİR VE GÖNÜL ADAMI KÖSOĞLU’NUN ADI DAİMA YAŞAYACAK”

İSMET KÖSOĞLU

ERZURUM-Rize’de doğan Erzurum’da yaşayan ve 1977 yılında Erzurum MHP Milletvekili seçilen Yazar, Fikir insanı, düşünür Nevzat Kösoğlu’nun ismi Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı kararla Parka verildi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi dün anlamlı bir karara imza attı. Erzurum’un yetiştirdiği siyasetçilerden biri olan ve Türkiye’nin fikir ve düşünce hayatına önemli katkılar sunan Gazeteci-Yazar-Düşünür MHP Erzurum Milletvekili Nevzat Kösoğlu’nun adı Hastaneler Caddesi üzerinde Eski Numune Hastanesi’nin yerine yapılan rekreasyon ve park alanına verildi. Tarife ve İsimlendirme Komisyonu tarafından yapılan çalışma Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi’nin gündemine taşınarak, karar oy birliğiyle kabul edildi. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Nevzat Kösoğlu ağabeyimiz Erzurum siyasetinin zirve isimlerindendir. Hayatını Türk-İslam davasına ve Türk gençliğine adayan böylesine mümtaz bir şahsiyetin ismini daima yaşatmak adına elimizden geleni yapacağız. Erzurum vefa şehridir. Kadim kentin dünü ve bugünün de yer alan, bu aziz şehre katkılar sunan, fikir ve düşünceleriyle şehrimizin geleceğine yön veren değerlerimizin ismini yaşatmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Meclisimiz bugün büyük bir vefa örneği gösterdi, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER