BAŞKAN METİN, MİLLETVEKİLİ AVCI VE İL BAŞKANI ALİM BELEDİYE YATIRIMLARINI İNCELEDİ

BAŞKAN METİN, MİLLETVEKİLİ AVCI VE İL BAŞKANI ALİM BELEDİYE YATIRIMLARINI İNCELEDİ Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim..

BAŞKAN METİN, MİLLETVEKİLİ AVCI VE İL BAŞKANI ALİM BELEDİYE YATIRIMLARINI İNCELEDİ
Son Güncelleme: Bu Haber 458 views Whatsapp

BAŞKAN METİN, MİLLETVEKİLİ AVCI VE İL BAŞKANI ALİM BELEDİYE YATIRIMLARINI İNCELEDİ

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ile birlikte yapımı devam eden Deniz Feneri Sosyal Tesisi, Kale Kavaklı Yolu, Rize Kalesi Merdiven Yapımı, Dağbaşı Kaplıca İçmesuyundan Elektrik Üretim Santrali, Belediye Blokları Kentsel Dönüşüm Projesi ve Belediye Sera Alanı’nda incelemelerde bulundular.

6 ayrı yerde devam eden yatırımları inceleyen heyet Teknik İşlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel’den bilgiler aldı.

DENİZ FENERİ SOSYAL TESİSİ

Heyet ilk olarak yapımı devam eden Deniz Feneri Sosyal tesisinde incelemelerde bulundu. Vatandaşların aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri ve deniz feneri görünümünde inşa edilen sosyal tesis inşaatının son durumu hakkında bilgiler aldılar.

KALE KAVAKLI YOLU

Kale mahallesi ve Kavaklı mahallesi arasında ulaşımı sağlayan yolda devam eden yatırımlar incelendi. Kanalizasyon hattı, içme suyu hattı, yağmur suyu hattı, iletişim hatları, taş ve perde duvarları yenilenen yolun son olarak betonu dökülerek 2700 metrelik yol vatandaşların kullanımına hazır hale getiriliyor.

KALE YOLU MERDİVEN ÇALIŞMASI

Rize Kalesi’nin patika yolunun genişletilip taş işçiliğiyle merdivenlerinin yapımı incelendi. Tarihi dokuya uygun yapılan çalışmada son durum hakkında bilgiler alındı.

DAĞBAŞI KAPLICA İÇMESUYUNDAN ELEKTRİK ÜRETİM TESİSİ

Kaplıca mahallesinde yapımı devam eden Dağbaşı Kaplıca İçmesuyu’ndan Elektrik Üretim Tesisi’nde incelemelerde bulunuldu. Proje tamamlandığında 0,8 megavat elektrik üretim gücünde olan hidroelektrik türbininden enerji elde edilecek.

BELEDİYE BLOKLARI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Rize Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle başlatılan Belediye Blokları ve Doktorlar Sitesi’ni kapsayan 23 hektarlık alandaki kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

BELEDİYE SERA ALANI

Heyet son olarak Belediye Sera Alanı’nda devam eden üretim ve yeni oluşturulacak alanla ilgili incelemelerde bulundu. Yörede yetişebilen bitkilerin üretiminin yapıldığı alanda vatandaşların ve belediyenin ihtiyacını karşılayacak üretim çalışmaları devam ediyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş