BAKAN GÖKTAŞ’IN ŞIRNAK ZİYARETİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

BAKAN GÖKTAŞ’IN ŞIRNAK ZİYARETİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Şırnak ilinde küçük çocukların “Hızlı Bardak” oyununa katıldı, girişimci kadınlarla bir araya geldi. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI..

BAKAN GÖKTAŞ’IN ŞIRNAK ZİYARETİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI
Son Güncelleme: Bu Haber 125 views Whatsapp

BAKAN GÖKTAŞ’IN ŞIRNAK ZİYARETİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Şırnak ilinde küçük çocukların “Hızlı Bardak” oyununa katıldı, girişimci kadınlarla bir araya geldi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şırnaklı çocuklarla oyun oynadı, girişimci kadınların taleplerini dinledi.

Göktaş, Şırnak ziyaretinde gerçekleştirdiği açılışların yanı sıra çocuklar ve kadınlarla da bir araya gelerek onlarla yakından ilgilendi.

Programı kapsamında ilk olarak Aile Destek Merkezi (ADEM) açılışını gerçekleştiren Bakan Göktaş, sonrasında merkezdeki çocuklarla buluştu. “4-6 Yaş Değerler Eğitim Sınıfı’ndaki çocukları ziyaret eden Göktaş, onlarla yakından ilgilendi.

Göktaş, daha sonra çocukların sıralı düşünme, dikkat-yoğunlaşma, ince motor becerileri ve görsel algılarının geliştirilmesine yönelik oynadıkları “Hızlı Bardak” adı verilen oyuna katıldı. Bakan Göktaş’ın küçük çocuklarla oyunu renkli görüntülere sahne oldu.

Girişimci kadınlara ziyaret

Göktaş daha sonra kentteki kadın girişimcilerle bir araya geldi. Şırnak Kadıneli Üretim ve İşletme Kooperatifinde kadın girişimcilerle buluşan Bakan Göktaş, çalışmalara ilişkin bilgi aldı, talepleri dinledi.

Girişimci kadınlardan gelen taleplerin yerine getirilmesine yönelik talimatlar veren Göktaş, ziyaret ettiği her şehirde kadın girişimcilerle bir araya geldiğini söyledi.

Girişimci kadınların gayretlerinin genç kızlar için de önemli bir örnek oluşturduğunu ifade eden Göktaş, “Kadın elinin değdiği her yer çok daha üretken ve verimli oluyor.” diye konuştu.

Aile Destek Merkezleri konusunda Şırnak’ın pilot il seçildiğini ifade eden Göktaş, bugüne kadar kentte 23 merkezi açtıklarına dikkati çekti.

Söz konusu merkezlerde ebeveynlik rehberliği, çocuk gelişimi, aile danışmanlığı eğitim programlarıyla önemli sosyal destek sağlandığını vurgulayan Bakan Göktaş, “ADEM’lerde bir taraftan verilen sanatsal ve mesleki kurslarla kadınların iş becerileri ve yetenekleri geliştirilirken diğer taraftan çocuklar da gündüz bakım hizmeti alabiliyor. Bu bakımdan ADEM’lerde hem annelerin mesleki gelişimleri sağlanıyor hem de çocukları için güvenli ortam oluşuyor. Merkezlerimiz kadınların toplumsal hayata katılımlarına, yeteneklerini fark etmelerine ve bu alanda güçlenmelerine büyük katkı sağlıyor.” açıklamalarında bulundu.

“Hem okudum hem çalıştım” Öte yandan Bakan Göktaş’ın tekstil atölyesi, lokanta ve güzellik salonuna kadar çeşitli alanlarda işletme sahibi kadınlarla sohbeti sırasında genç bir girişimci üniversite eğitimine devam ettiğini belirtti. Bunun üzerine Göktaş, eğitimin önemine vurgu yaparak kendisinin de üniversitede okuduğu dönemde çalıştığını anlattı. Kaynak: basin@aile.gov.t

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş