AVRUPA BİRLİĞİ BÜYÜKELÇİSİ LANDRUT’TAN BAŞKAN METİN’E ZİYARET… « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

AVRUPA BİRLİĞİ BÜYÜKELÇİSİ LANDRUT’TAN BAŞKAN METİN’E ZİYARET…

AVRUPA BİRLİĞİ BÜYÜKELÇİSİ LANDRUT’TAN BAŞKAN METİN’E ZİYARET…
Bu haber 15 Kasım 2021 - 17:13 'de eklendi ve 316 views kez görüntülendi.

AVRUPA BİRLİĞİ BÜYÜKELÇİSİ LANDRUT’TAN BAŞKAN METİN’E ZİYARET…

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Avrupa Birliği Büyükelçisi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer- Landrut ve IPA projesi yetkililerini makamında kabul etti.

Belediye Başkanı Rahmi Metin, yapımı bugün saat 14.30 da İslampaşa Mahallesi’nde mevcut ön-arıtma tesisi alanında gerçekleştirilecek, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPA II. dönemi Çevre ve İklim Eylemi Sektör Operasyonel Programı için Rize’de bulunan Avrupa Birliği Büyükelçisi Nikolaus Meyer- Landrut ve beraberindeki heyetin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Metin, ilimizde gerçekleştirilecek olan çevre dostu böyle bir projeye vesile oldukları için teşekkür etti.

Büyükelçi Nikolaus Meyer- Landrut, ziyarette burada bulunmaktan ve birlikte çalışmasını yürüttüğümüz Atık su tesisi kanalizasyon sisteminin temel atma törenini gerçekleştirmekten memnuniyet duyacağını ifade etti.

Ziyaret, Başkan Metin’in Büyükelçi Landrut a ismi yazılı Çaykur Rizespor forma takdimi ile sona erdi. Belediye Başkanı Rahmi Metin, ziyaret sonrası heyete ; Rize merkez tarihi çarşısı ve bakırcılar sokağında Rize bezi , Rize Simidi, kaşar ve kavurma tadımı yaptırdı. Şehir turunun ardından ziraat çay bahçesi gezildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER