ARI ÖLÜMLERİ SEBEBİ TAŞOCAĞIMI?

ARI ÖLÜMLERİ SEBEBİ TAŞOCAĞIMI? İKİZDEREDE YÜZLERCE ARIKOVANI ÖLDÜ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Son aylarda İkizdere’de artan arı ölümlerinin sebebinin Taş Ocağı olduğu iddiası üzerine inceleme başlatılması isteniyor. İkizdere Eşkencidere Vadisinde 2021 yılı..

ARI ÖLÜMLERİ SEBEBİ TAŞOCAĞIMI?
Son Güncelleme: Bu Haber 473 views Whatsapp

ARI ÖLÜMLERİ SEBEBİ TAŞOCAĞIMI?

İKİZDEREDE YÜZLERCE ARIKOVANI ÖLDÜ

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Son aylarda İkizdere’de artan arı ölümlerinin sebebinin Taş Ocağı olduğu iddiası üzerine inceleme başlatılması isteniyor.

İkizdere Eşkencidere Vadisinde 2021 yılı Nisan ayından bu yana açılmak istenen Taş Ocağında kullanılan patlayıcıların doğal hayata olumsuz etkiler yaptığı söyleniyor. Gürdere köyünde arıcılık yapan Yaşar Albayrak’’ taş ocağı açmak için son zamanlarda patlayıcılar kullanılıyor. Bu süreçte köyümde bulunan arı kovanlarımda ölümler gerçekleşti. Bu ölümler yalnız bende değil birçok arıcı arkadaşımda oldu. Taş ocağı açılan vadi Kestane Balının üretildiği yerdir. Köyümüzde 300 e yakın kovanın ölmesinin sebebini öğrenmek istiyoruz. Hakkımızı aramak için gerekirse yargıya da başvuru yapacağız. Patlatmalardan mağduruz. Taşocağından yayılan toz ve gürültü kovanlarda çok olumsuz etki yapıyor, önceki yallarda böyle bir olay yaşamamıştık. Mağduruz. Kovanlarımız geçim kaynağımızdı’ ’dedi.

Gürdere köylüleri son aylarda 300 e yakın kovanın ölmesinin araştırılmasını istiyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş