Ardeşen’de, “Aile ve Çocuk Semineri-2” düzenlendi

Ardeşen’de, “Aile ve Çocuk Semineri-2” düzenlendi Rize İl Sağlık Müdürlüğünce ailelere yönelik “Aile ve Çocuk Semineri” gerçekleştirildi. Rize İl Sağlık Müdürlüğü ile Ardeşen Belediyesi tarafından organize edilen ‘‘Aile ve Çocuk..

Ardeşen’de, “Aile ve Çocuk Semineri-2” düzenlendi
Son Güncelleme: Bu Haber 273 views Whatsapp

Ardeşen’de, “Aile ve Çocuk Semineri-2” düzenlendi

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce ailelere yönelik “Aile ve Çocuk Semineri” gerçekleştirildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü ile Ardeşen Belediyesi tarafından organize edilen ‘‘Aile ve Çocuk Seminerine’’ 100’ü aşkın vatandaş katıldı.

Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminere Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Seçkin Karaoğlu, aileler ile diğer ilgililer katıldı.

Çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimi, teknoloji bağımlılığı ile sık görülen davranış bozuklukları konularında ailelerimizin yaşadıkları zorlukları ve çözüm önerileri ele alındığı seminerde Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yasin Yıldız ile Çocuk ve Ergen Hastalıkları ve Ruh Sağlığı Uzmanı Dr. Merve Yazıcı konuşmacı olarak yer aldı.

Doç. Dr. Yasin Yıldız, teknolojinin hayatımızdaki etkileri, bunun çocuklardaki yansıması, kontrol edilmekte zorlanılan sınırı ve sonuçta ortaya çıkan teknoloji bağımlılığı düzeyleri hakkında bilgiler sundu. Sunumda ayrıca, teknolojinin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek ve faydalı kullanıma yönlendirmek için anne-babalara “dijital ebeveynlik” ve farkındalık oluşturulması adına ‘‘Dijital Detoks’’ hakkında bilgiler verildi.

Uzman Dr. Merve Yazıcı ise sunumunda; çocuklarda ruhsal ve bilişsel gelişim sorunları ve erken tespit edebilme yöntemleri, bazı davranışsal sorunları klinik yardıma ihtiyaç duymadan nasıl çözümlenebileceğine dair bilgilere ve ne zaman uzman görüşüne başvurulması gerektiği üzerine bilgiler paylaşıldı.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı konuşmada, halkımızdan gelen talepler ve Müdürlüğümüzce tespit edilen bazı ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlediğimiz değerli hocalarımızın sunumlarıyla gerçekleştireceğimiz seminere ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür ederek ‘‘Çocuk sağlığı alanında tedavi hizmetlerinin yanı sıra koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerine önemli ölçüde eğileceğiz. Bu kapsamda siz ebeveynlerin katılımlarda bulunduğu sürece bizlerde çocuklarımızın geleceği için değerli hocalarımızla beraber faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.’’ şeklinde konuştu.

Seminer sonunda Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya sunumu gerçekleştiren hocalara hediye takdiminde bulundu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş