ANKARA’DA RİZE GÜNLERİ BAŞLIYOR

ANKARA’DA RİZE GÜNLERİ BAŞLIYOR 2-5 MART GÜNLERİNDE YAPILACAK RİZE GÜNLERİ 100.YILDA PROGRAMINDA 4 MEVSİM RİZE TANITILACAK İSMET KÖSOĞLU RİZE- Cumhuriyetin 100.yılında Ankara Rizeliler Federasyonunun düzenleyeceği Rize Tanıtım Günleri 2-5 Mart..

Son Güncelleme: Bu Haber 659 views Whatsapp

ANKARA’DA RİZE GÜNLERİ BAŞLIYOR

2-5 MART GÜNLERİNDE YAPILACAK RİZE GÜNLERİ 100.YILDA PROGRAMINDA 4 MEVSİM RİZE TANITILACAK

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- Cumhuriyetin 100.yılında Ankara Rizeliler Federasyonunun düzenleyeceği Rize Tanıtım Günleri 2-5 Mart 2023 günlerinde yapılacak.

‘’Size bize hepimize Rize’ ’sloganı ile Rize Tanıtım Günlerini Ankara’da yapacaklarını söyleyen Federasyon Başkanı Muammer Bostan” Cumhuriyetimizin 100. yılında Rize’ye yakışır bir program yapmak istiyoruz’’ dedi. Başkan Muammer Bostan Rize de yerel basın mensubu gazetecilerle bir araya gelerek tanıtım günleri hakkında açıklamada bulundu. Bostan açıklamasında’’ Ankara’da Rize’yi ve bölgemizi birçok yönüyle tanıtacağız. Size bize hepimize Rize sloganıyla 100.yılda yüz önemli etkinliğimiz olacak. Bizler Ankara’dan sizler vasıtasıyla her sabah Rize’yi takip ediyoruz. Türkiye’nin ilk sıfır karbon tanıtım günlerini yapacağız. İklim dostu organizasyon sloganıyla yürüteceğimiz etkinlikle sıfır atığın önemini, Rize’nin doğa yapısının arkasındaki gerçeği yansıtacağımız gibi, Ankara’da yaşayan insanlara Rizelinin çevre bilincini anlatacağız” dedi.

Rize Çayı önceliğimiz

Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Bostan yapılacak tanıtım günlerinde Türk çay sektörüne de daha fazla yer vereceklerini söyleyerek“ Uluslararası çay tanıtım etkinliğimiz olacak. Çay dünyanın en çok tüketilen ürünlerinden biri ve Rize çayı da dünyanın en kaliteli çaylarından bir tanesi. Bu yıl Türk çayını tanıtmak amacıyla daha kapsamlı stantlar açacak ve tanıtım yapacağız. Bu yıl sloganımız “ Size Bize Hepimize Rize ‘’olacak. Rize’nin kültürünü, yerel el sanatlarını, coğrafi işaretli ürünlerini, pidesini Ankara’ya taşıyacağız” dedi.

Başkan Yardımcısı Abdurrahman Aksu yaptığı konuşmada’’ Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla yapılacak “Rize’nin 100’leri” etkinlikleri, coğrafi tescilli ürünlerin sunumu, yerel el sanatlarını, sohbet programları ve sosyal sorumluluk projeleriyle güzel bir çalışma yapacağız.“ Size Bize Hepimize Rize” mottosuyla gerçekleştirilecek olan Ankara Rize günleri kapsamında yapılan etkinlik ve programlarla, Rize’de yetişen ve üretilen ürünlerin tanıtımı ve pazarlanması, Rize’nin eşsiz güzellikteki turizm markalarının tanıtımı, yeni turizm destinasyon alanlarının öne çıkarılması, el sanatları, folkloru, kültürü, tarihi, sanatsal öğeleri, Ankara’daki Rizeliler arasında dayanışmanın güçlendirilmesi, Büyükelçiler ve Yabancı Misyon Şeflerinin

katılımı ile uluslararası cazibenin artırılması, Rize ile ilgili yapılacak konferanslarla önemli konuların başkentten tartışılması Rize’ye ekonomik girdi sağlanması, Ankara’daki Rize menşeli firmalar arasında işbirliğinin sağlanmasını amaçlıyoruz’’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş