Anayasa Ayaklar Altına Alındı

Anayasa Ayaklar Altına Alındı CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Hatay Milletvekili Can Atalay’ ın mecliste vekilliğinin düşürülmesi konusunda, “Anayasa ayaklar altına alınmış, TBMM’ye darbe yapılmıştır. Meclis Başkanı yurt dışına çıkarak..

Anayasa Ayaklar Altına Alındı
Son Güncelleme: Bu Haber 154 views Whatsapp

Anayasa Ayaklar Altına Alındı
CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Hatay Milletvekili Can Atalay’ ın mecliste vekilliğinin düşürülmesi konusunda, “Anayasa ayaklar altına alınmış, TBMM’ye darbe yapılmıştır. Meclis Başkanı yurt dışına çıkarak bu sorumluluktan kurtulamaz. Bekir Bozdağ da Numan Kurtulmuş da bu darbenin sorumlularıdır. Bu darbeye karşı her türlü hukuki ve yasal yolları açacağız, demokratik talepleri büyüteceğiz” dedi.
İlyas GÜR:  https://gazete53.com/anayasa-ayaklar-altina-alindi
Dün itibarıyla meclisimizde yaşanan olağanüstü bir gelişmeyle adeta Anayasa ayaklar altına alınmış, bir darbe girişimi ile meclisimiz karşı karşıya bırakılmıştır. Hatay halkının oylarıyla seçilmiş, YSK tarafından vekilliği onaylanmış, mecliste adı okunarak milletvekilliği kesinleşmiş, komisyonlarda kendisine görev verilerek, vekilliği tescil edilmiş olan Hatay’ dan Türkiye İşçi Partisi’nden seçilen milletvekili Şerafettin Can Atalay için milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili fezleke mecliste okutulmuştur” dedi
CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı açıklamasında, “Tüm vatandaşlarımızın endişe içinde takıp ettiği bu konuyu bir kez daha izah etmek istiyorum. Anayasa’ nın 153. Maddesinin amir hükmü Anayasa Mahkemesinin kararları kesin olup gerekçesi yazılmadan iptal kararları açıklanamaz. AYM Kararları Resmi Gazetede yayınlanır ve Yasama, Yürütme ve Yargı organları ile idari makamlarını aynı zamanda gerçek ve tüzel kişileri de bağlar der. Bu kadar açık bir hüküm varken Anayasa Mahkemesinin iki kez aldığı Can Atalay’ ın tahliye edilmesi kararı ortada iken Milletvekilliği görevi yapmasına karar verilmiş iken Yargıtay 3. Ceza Dairesinin Anayasa Mahkemesinin anılan kararlarına uyulmamasını ve Şerafettin Can Atalay’ ın milletvekilliğinin düşürülmesini istemesi açık bir Anayasa ihlali suçudur. Hal böyleyken Meclise gönderilen fezlekenin kararı okuması gereken Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş tarafından yurt dışı seyahatinin gerekçesiyle okunmaması, bu kararın Bekir Bozdağ tarafından okunması bu karardaki Anayasa suça ortak olma sorumluluğundan asla kurtaramaz. Bekir Bozdağ’ da Numan Kurtulmuş’ ta bu darbe girişiminden sorumludur. TBMM’ nın onuruna ve TBMM ye karşı bir darbedir” dedi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş