Amerikan Beyaz Kelebeğinin Zararlı Etkileri Araştırılacak

Amerikan Beyaz Kelebeğinin Zararlı Etkileri Araştırılacak   Fındık zararlısı olan Amerikan Beyaz Kelebeğine karşı geliştirilen ve yürütücülüğünü Üniversitemizin yaptığı proje desteklenmeye hak kazandı. Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM),..

Amerikan Beyaz Kelebeğinin Zararlı Etkileri Araştırılacak
Son Güncelleme: Bu Haber 251 views Whatsapp

Amerikan Beyaz Kelebeğinin Zararlı Etkileri Araştırılacak

 

Fındık zararlısı olan Amerikan Beyaz Kelebeğine karşı geliştirilen ve yürütücülüğünü Üniversitemizin yaptığı proje desteklenmeye hak kazandı.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Ar-Ge Destek Programı 17. Proje Çağrısı Kapsamında “Hyphantria Cunea Granulovirus (Hycugv) Orjinli Yerel Viral Biyopestisitin Amerikan Beyaz Kelebeği (Hyphantria cunea, Drury, Lepidoptera: Arctiidae)’nin Mücadelesinde Kullanılma Potansiyelinin Saha Koşullarında Araştırılması (TAGEM-21/AR-GE/08)” başlıklı proje desteklenmeye hak kazandı.

Yürütücülüğünü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin yaptığı projenin ortağı Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü, Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi ve AGROBEST GRUP firması olacak.

RTEÜ Pazar Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Bayramoğlu’nun yürütücüsü olduğu, Prof. Dr. İsmail Demir, Doç. Dr. İslam Saruhan, Dr. Öğr. Üyesi Dönüş Gençer, Yüksek Ziraat Mühendisi Zeynep Şahin Taylan ve Ziraat Mühendisi Cemil Pehlevan’ın araştırmacı olarak yer aldığı proje ile önemli bir fındık zararlısı olan Amerikan Beyaz Kelebeğine karşı geliştirilen prototiple viral biyopestisitin saha koşullarındaki zararlı etkinliğinin araştırılması hedefleniyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş