Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

AK Parti Rize Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu

AK Parti Rize Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu yaptığı açıklamada milletin ve gazetecilerin kendilerini denetlemesi gerektiğini belirtti. Şamlıoğlu, “Ülke olarak çok önemli bir seçime gidiyoruz. Nasip olursa 14 Mayıs 2023 tarihinde 28. Dönem milletvekili seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak. Bu kapsamda bizlerde Rize’mizde aday adaylığı noktasında geçen hafta Pazartesi günü itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Eğitim […]

AK Parti Rize Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu
21 Mart 2023 - 18:58 'de eklendi.

AK Parti Rize Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu yaptığı açıklamada milletin ve gazetecilerin kendilerini denetlemesi gerektiğini belirtti. Şamlıoğlu, “Ülke olarak çok önemli bir seçime gidiyoruz. Nasip olursa 14 Mayıs 2023 tarihinde 28. Dönem milletvekili seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak. Bu kapsamda bizlerde Rize’mizde aday adaylığı noktasında geçen hafta Pazartesi günü itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim politika Kurulu üyeliği ve Üniversitedeki görevimden istifa ettim. İstifa sonrasında Ankara’dan yola çıkıp teşkilat başkanlarımızla, il başkanımızla görüşerek Rize AK Parti il başkanlığında aday adaylığımı açıkladım. Akabinde teşkilatlarımızı ziyaret etmeye başladım. Birkaç teşkilatımız haricinde belediye başkanlarımızı, vatandaşlarımızı ve STK’ ları eş zamanlı ziyaret etmeye çalışıyorum. Buradaki muradımız, şüphesiz bu aday adaylık sürecini sağlıklı bir şekilde geçirerek gerek teşkilatlarımızın gerekse STK’ larda görev alan arkadaşlarımızın gerekse vatandaşlımızın söylediklerini not etmek, dinlemek ve kendimizi buna hazır hale getirmektir. Bu gayret ile ya çıkmış olduk” dedi.

Şamlıoğlu, “Bu süreçlerle yaklaşık 6-7 aydır aday adaylıkla ilgili kendi şahsımla ilgili yürüttüm. Gerek teşkilatımızın tüm kademelerindeki arkadaşlarımızla, ana kadememizden, gençlik ve kadın kollarımızla, partimizin kurucularına, il genel meclisi üyelerimizle yapmış olduğumuz görüşmeler, Genel merkezle yapmış olduğumuz görüşmeler, Rize’ de siyasete emeği olanlarla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bu irademizi ortaya koyduk ve yola çıktık” dedi.

Şamlıoğlu, “Bir yöntem olarak şunu ortaya koyuyorum. Rize’li hemşerilerimiz bizi denetlesin, teşkilatlarımız bizi denetlesin, verdiğimiz sözler yarın karşımıza çıksın, bu sözün Takıpçısı Rize’li hemşerilerimiz olsun. Eğer aday olup seçilirsem verdiğimiz sözleri gazeteci arkadaşlarımız takıpçısı olsun. Rizeli kardeşlerimiz ülsiyet ve kültür farkına bakmaksızın bizim yol arkadaşımızdır” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER