HİKMET AYAR VE SECİM SÜRECİ

b.arif turan <arifcom53@hotmail.com>  AK Parti Rize il Başkanı İshak ALİM’in Rize milletvekilliği aday adaylığı için istifasından sonra, çok uzun süre boş kalan il başkanlığı koltuğuna,  birçok partili siyasetçinin ismi gündeme getirilirken,..

HİKMET AYAR VE SECİM SÜRECİ
Son Güncelleme: Bu Haber 200 views Whatsapp
b.arif turan <arifcom53@hotmail.com>
 AK Parti Rize il Başkanı İshak ALİM’in Rize milletvekilliği aday adaylığı için istifasından sonra, çok uzun süre boş kalan il başkanlığı koltuğuna,  birçok partili siyasetçinin ismi gündeme getirilirken, hiç ismi konuşulmayan gündeme dahi gelmeyen, eski il başkanlığı ve milletvekilliği yapmış olan Hikmet AYAR Genel Başkanın tevazuu doğrultusunda başkanlığına atandı.
      İsmi çok güçlü şekilde il başkanlığı için konuşulan Eski İl yöneticisi Ali İmran BÜYÜK ile Merkez İlçe Başkanı Burak AK in atanmaması, Genel Başkan Recep Tayyip ERDOĞAN’ in siyasetten seçimlerde neden başarılı olduğunu, çok değişken kriterleri gözettiğini de gözlemlememize de neden oldu.
       Hiç kuskusuz Sayın İMRAN ve Sayın AK şüphesiz kalite isimler. Özellikle Burak AK ile şahsen hiç haspialligim olmazsa da ,Merkez ilçe başkanlığı dönemini takip ettiğim kadarıyla, koltuğunun hakkını fazlasıyla verdiğini ,yurttaşlara dokunmak için sürekli sahada olduğunu izliyorum.
                      FAKATTTT….
       Ne Sayın BÜYÜK nede Sayın AK, çok tecrübeleri olmamalarından ötürü, partiyi secime getirecek isimler olmadığı da bir gerçek, bunu şahsen benle hasbihâl olanlarla da paylaştım.
       Partiyi seçime getirecek il Başkanı, Merkez, ilçe ve belde insanlarının düşünceleri hakkında bilgisi olan, bütün ilçe Belediye encümenlerini, il genel meclis başkanlarını, teşkilat başkan ve yönetimlerini ve partinin geçmiş hafızasını yani örgütte geçmişte bulunanları tanıyıp ona göre secim yol haritası belirlemeli idi ki, bu konuda Rize’de Aktif iki isim vardı, Biri Yılmaz KATMER diğeri ataması yapılan Hikmet AYAR diki Sayın Genel başkan bu görevi Hikmet AYAR isminde karar kıldı.
      HİKMET AYAR İSMİNDE ELEŞTİRİLER,  YİNE AK PARTİ LİLERDEN GELIYOR.
     Birçok eski AK Partililer ve seçmenler, Hikmet AYAR’ in toplumda kabul gören isim olmadığını il başkanlığı dönemlerine atıfta bulunuyorlar. Muhalefet partililerinin ise tecrübeli siyasetçi (isim) oluşundan seçimde partisini toplayıcı sıkıntı yaratacak atama olduğunu düşünüyorlar.
     Başkan Hikmet AYAR’ in ,ataması yapıldıktan sonra, çalışmalarını yakinen takip ediyorum. İlk Önce partinin hafızası olanları, eski parti yönetiminde bulunanları, ilçe Encümenleri, il Encümenleri, Merkez ilçe başkan ve yönetimleri ile, Belediye Başkanları ile istişare edip tecrübesiyle seçim stratejisini ve il örgütünü sevilen toplumda karşılığı olacak seçimde konu mankeni değil de, aktif rol alabileceği teşkilatı kuracağını gözlemliyorum. Bu çalışmaları ile tecrübesini birleştirir ise ,geçmişteki il başkanlığındaki secim başarısını yakalayabilir. Ataması bu süreçte bazı tepkilerle karşılansa da bu seçimde tecrübesi ile partisini toplayacağını gözlemliyorum. Önümüzdeki seçim Rize’de zor bir seçim olacağını kesin.
     Yine FAKATTT demeden geçemeyeceğim…
       SAYIN BAŞKAN HİKMET AYAR, NEDEN SİZLERE TEPKİLİ PARTİLİ SEÇMENLERİNİZ.
      İlk kez İl başkanlığı olmadan önce Çayeli den Rize’ye sabah işe gelen Çayelili hemşerilerimizim sayısı bütün ilçeler ve Merkez ilçe insanlarının çalışma oranları kadarı iken,  sizin dört yıllık il başkanlığınız döneminde bu makas Çayelili yurttaşlarımız lehine üç dört kat arttı, siz gövdeyi vekillik için meclise ve Çaykur’a attıktan sonra,  bu eleştiriler Sayın bu ilin abisi Hayatı YAZICI ya ve bence en başarılı vekillik eden Sayın Muhammet AVCI ve Rize AK parti il Başkanı na kesildi. Bu eleştiriyi dikkat ediniz, Lütfen bu dengeyi gözetiniz. Bu ilin yüzde sekseni AK PARTI  li, bu denli mikro milliyetçilik yapılmamalı. Hiçbir il Başkanı bugün AK PARTI yârin iktidara gelecek herhangi bir parti mikro milliyetçi düşünmemeli, düşünemez.
       SAYIN BAŞKAN AYAR….
       AK PARTI Genel Başkanı sizleri tecrübeniz ve benkrautunuz için nasıl kı doğru atamış ise de geçmiş hatalarınızı yapmamanızı ve ayrıca, ÇAYKUR yönetim kurulundan bir an önce istifa veya affınızı isteyiniz. Rizeliler sizin düşündüğünüz demokrasi anlayışına sahip olmadığını hem il Başkanı ve he mide kamu kuruluşunda yönetim kurul üyesi olmanızı kabul etmez edemez Sayın Başkan.
           Partinizi yıpratmayınız…
SEVGİLERİMLE. Bayram Arif TURAN.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş