Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü Toplumda sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek, tütün kullanımı ve zararları konusunda farkındalık oluşturarak sigarayı bırakmaları yönünde teşvik etmek amacıyla ülkemizde 9 Şubat tarihi “Sigara Bırakma Günü” etkinliklerle kutlanmaktadır. Sigara içmenin Covid-19 riskini artırdığı bilinmektedir. “Sigara içmek için maskenin çıkarılması ve ellerin ağza götürülmesi COVID-19 bulaşma riskini artırır. 9 Şubat farkındalık […]

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü
09 Şubat 2022 - 15:53 'de eklendi.

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü

Toplumda sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek, tütün kullanımı ve zararları konusunda farkındalık oluşturarak sigarayı bırakmaları yönünde teşvik etmek amacıyla ülkemizde 9 Şubat tarihi “Sigara Bırakma Günü” etkinliklerle kutlanmaktadır.

Sigara içmenin Covid-19 riskini artırdığı bilinmektedir. “Sigara içmek için maskenin çıkarılması ve ellerin ağza götürülmesi COVID-19 bulaşma riskini artırır.

9 Şubat farkındalık etkinlikler kapsamında Rize İl Sağlık Müdürlüğünde stant açılarak sigaranın zararları, ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı, ilimizde faaliyet gösteren Sigara Bırakma Poliklinikleri ile kapalı alanlarda tütün kullanımı durumunda vatandaşların ihbarda bulunabilecekleri ALO 184 Tütün İhbar Hattı hakkında vatandaşlarımıza bilgilendirmeler yapılmıştır.

İlimizde hizmet veren tüm kurumlara afişler dağıtılarak konununum önemine dikkat çekilmiştir.

9 Şubat Çarşamba günü saat 13:00’da “Sigaranın Zararları ve tütünle mücadele” konusunda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Dilek Karadoğan Çay TV kanalında konuk olarak sağlık okur yazarlığını arttırmak ve sigaranın zararları ile vatandaşlarımızı Sigara Bırakma Polikliniklerine başvurularını arttırmak adına genel açıklamalarda bulunmuştur.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER