4.GELENEKSEL DİKTAŞ KÖYÜ BULUŞMASI 1.800 RAKIMDA YAPILDI « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

4.GELENEKSEL DİKTAŞ KÖYÜ BULUŞMASI 1.800 RAKIMDA YAPILDI

4.GELENEKSEL DİKTAŞ KÖYÜ BULUŞMASI 1.800 RAKIMDA YAPILDI
Bu haber 21 Ağustos 2023 - 13:23 'de eklendi ve 157 views kez görüntülendi.

4.GELENEKSEL DİKTAŞ KÖYÜ BULUŞMASI 1.800 RAKIMDA YAPILDI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İlçenin büyük köylerinden Diktaş Köyünde geleneksel yapılan köylü ile İkizdereli bürokratların buluşma toplantısı 4.kez yapıldı.

Diktaş Köyünde yapılan 4 geleneksel buluşmada İkizdere Kaymakamı Mustafa Salih Bayram, Belediye Başkanı Hakan Karagöz, Kanaat önderi ve işadamı İbrahim Ekşi, İkizdere Jandarma Komutanı Teğmen Mesut Yılmaz, İkizdere Belediyesi Meclis üyesi İsmet Sözüer, önceki dönem Üsküdar Belediyesi Meclis üyesi Yılmaz Gürlü, Rize’nin sesi gazeteci İsmet Kösoğlu, İkizdere Dernek Başkanı Süleyman Durmuşoğlu, İstanbul Üsküdar Belediyesinden emekli Orhan Şanlıer, Kalite sağlık yönetim kurulu Başkanı Dr.Etem Şanlıer, Turizmci İşadamları İsa Şanlıer, Abdullah Şanlıer’in katılımlarıyla yapılan geleneksel toplantı sıcak bir ortamda toplu kahvaltıyla başlayarak tanışma İkizdere’mizde yapılan ve yapılacak proje ve çalışmaların bilgilendirme ve istişare şeklinde devam eden daha sonra köy sorunları Kaymakam Mustafa Salih Bayram’a aktarıldı.

Köyde cep telefonlarının yer yer çekmemesiyle mağdur olduklarını söyleyen Köylülerden Abdullah Şanlıer’ ’bizler buraya yani köyümüze çoğunlukla yaz mevsiminde geliyoruz. Hem tatil hem dinlenmek amacıyla buradayız. Fakat köyde cep telefonlarının çekmemesiyle mağduriyet yaşıyoruz. Telefon olmayınca internete olmuyor. GSM şirketlerinden köyümüze nasıl çözüm bulacaklarsa bulmalarını istiyoruz. Bu çağda telefonsuz kalmak yani gurbette kalan ailelerimizle iş insanlarımızla görüşememek bizi zor duruma bırakıyor. Sağlıklı telefon görüşmesi yapmak için çok uzaklara telefon çeken yer arıyoruz veya ilçe merkezine gidiyoruz’’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER