2024 ‘E DOĞRU RİZEDE SEÇİM

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle 2024 ‘E DOĞRU RİZEDE SEÇİM Yerel seçim için yazmak istiyorum. Yurtta il ve ilçelerde, büyük beldelerde ve Muhtarlıklarda seçim yapılacak. Seçim sonucunda görev yapanlar elbette ki..

2024 ‘E DOĞRU RİZEDE SEÇİM
Son Güncelleme: Bu Haber 306 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

2024 ‘E DOĞRU RİZEDE SEÇİM

Yerel seçim için yazmak istiyorum.

Yurtta il ve ilçelerde, büyük beldelerde ve Muhtarlıklarda seçim yapılacak. Seçim sonucunda görev yapanlar elbette ki devam etmeli. Siyasi Partilerin göstereceği adaylar çok önemli.

Halkta karşılığı olmayanları lütfen aday göstermeyin.

Rize’de birçok başkanın değişme ihtimali konuşuluyor. Rize Merkezde AKPli Rahmi Metin MHP ittifakıyla rahatlıkla başkan seçilmişti. Rahmi başkan en rahat seçilen Belediye Başkanı olmuştur.

Rize merkezde bence başka aday aramaya gerek yok. Partisine bakmaksızın Rahmi Metin Başkanın yeniden aday gösterilmesini isteyen binlerce seçmen var. Bu konuda çok iddialıyım. Kim olursa olsun Rahmi Başkan rakipsiz seçim alacak kapasitededir, yaptığı işler seçilmesi için yeterlidir.

İnsana tepeden bakmayan Başkan anlayışı Rahmi Metinde çok bariz görülüyor ve vatandaşı da memnun eden önemli bir detaydır bu yaklaşım.

Rize merkezin Rahmi Metin’e bir dönem daha ihtiyacı vardır.

———-

İlçelerde İttifak ağır basıyor

11 ilçede 1 CHP’li, 2 MHP’li 1 BBP’li belediye var. Diğer 8 Belediye Başkanlığı AKP’de.

Ankara’da verilen sözler ve aldığım duyuma göre AKP elindeki mevcut belediyeleri korumak istiyor. Bu konuda genel seçim gibi ittifak içinde olabilirler.

İttifak yalnız AKP üzerinde değil elbette.

Rize’de MHP nin kazandığı iki ilçe İkizdere ve Çayeli’nde başarılı olan MHP li Başkanlar üzerinde ittifak olacağı büyük ihtimal. Rize merkezde geçen dönem MHP nin aday göstermeden Rahmi Metin üzerinde uzlaşma yapıldığı unutulmadan ilçelerde de herkes yerinde kalmalı beklentisi sandığa yansıyacak gibi.

———-

AKP’li başarısız Başkanlar değişecek

AKP li bazı İlçe Belediye Başkanlarının başarısızlıkları tepki çekiyor.

İlçe yaşayanları tarafından bazı Başkanların akraba gölgesine sığınarak yeniden aday gösterilmemesi özellikle istenen bir durum.

Bir süre önce AKP İl Başkanının Basın toplatışında gazeteciler tarafından bizzat söylenen bazı ilçelerde başarısız bulunan Belediye Başkanlarında değişime gidileceği kesin gibi. İsim söylemeye gerek yok, vatandaşın tepki gösterdiği Başkanlar kendini biliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş