2023 Yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

2023 Yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı Rize İli 2023 yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Rize Valisi Kemal Çeber Başkanlığında AFAD Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirildi…

2023 Yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Son Güncelleme: Bu Haber 288 views Whatsapp

2023 Yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Rize İli 2023 yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Rize Valisi Kemal Çeber Başkanlığında AFAD Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirildi.

Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesini, çalışmalarının koordine edilmesini ve il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla üçer aylık dönemler halinde gerçekleştirilen İl Koordinasyon Toplantılarının 2023 yılı I. Dönem Toplantısı, Vali Kemal Çeber başkanlığında yapıldı.

AFAD Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirilen, sekretaryası İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğünce yürütülen toplantıya; Rize Vali Yardımcısı Ömer Faruk Duman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yusuf Yılmaz, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile diğer yetkililer katıldı.

Vali Çeber, toplantının açılışında yaptığı açıklamada; “ Kamu kuruluşlarımızın yatırımlarının izlenmesini, çalışmalarının koordine edilmesini ve il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu amaçla 2023 yılının I. toplantısını açıyorum.

Bugünkü toplantımızın ana gündem maddesi, 2022 yılı IV. döneminde ilimizde gerçekleştirilen yatırımları görüşmek, koordinasyonu gerektiren hususları tespit etmek ve bu yatırımların yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmesini yapmak olacaktır.

İlimizde 2022 yılı IV. döneminde ; ulaştırma-haberleşme sektöründe 80, eğitim sektöründe 23, turizm sektöründe 17, tarım sektöründe 103, enerji sektöründe 23, imalat sektöründe 53, konut sektöründe 6, sağlık sektöründe 15 ve diğer kamu hizmetleri (iktisadi-sosyal) sektöründe 89 olmak üzere toplam 409 proje ve iş yürütülmüştür.

Yürütülen 409 proje ve işin toplam tutarı 35 Milyar 399 Milyon 832 Bin ₺ olup bu projelere önceki yıllarda 14 Milyar 133 Milyon 687 Bin ₺ harcanmıştır. Projelerin 2022 yılı ödenekleri ise 6 Milyar 759 Milyon 387 Bin ₺’dir.

2022 yılı IV. döneminde yürütülen 409 adet projenin 136’i (%33,25) bitirilmiştir. 193 adet (%47,18) proje üzerinde çalışmalar sürdürülmekte olup 36 adet (%8,8) proje ve işin ihalesi beklenilmektedir. 34 adet (%8,3) iş ve proje henüz başlamamıştır. 10 adet (%2,5) iş ve proje tasfiye edilmiştir. Söz konusu projeler için 2022 yılı IV. dönem sonu itibariyle toplam 20 Milyar 325 Milyon 079 Bin ₺ harcama yapılmıştır.

Şimdi yatırımcı kuruluş temsilcileri 2022 yılı IV. döneminde ilimizde gerçekleştirilen yatırım ve iş programlarını sırayla kurulumuza sunacaklar. Yatırımcı kuruluş temsilcileri yatırım ve iş programlarını sunarlarken karşılaştıkları sorun ve darboğazları da dile getireceklerdir. Katılımcılar, sunumunu bitiren yatırımcı kuruluş temsilcisine soru yöneltebilecektir.

İl Koordinasyon Kurulumuzun 2023 yılı I. toplantısının İlimiz yatırımları açısından başarılı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Çeber’in açıklamalarının ardından İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı; İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Ahmet Kesici ve yatırımcı kurumların çalışmaları ve projeleri hakkında yaptıkları sunumlar ile devam etti.

HABER MERKEZİ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş