15 TEMMUZ HAİN DARBE KALKIŞMASINI ROMANLAŞTIRDI

Hikâye ve Roman Yazarı, Edebiyatçı Faruk YILMAZER; 15 TEMMUZ HAİN DARBE KALKIŞMASINI ROMANLAŞTIRDI Diksiyon ve Edebiyat Dergisi yayınları tarafından hazırlanan; “Üç Muharrir” isimli 15 Temmuz Darbe kalkışmasını konu alan romanı..

15 TEMMUZ HAİN DARBE KALKIŞMASINI ROMANLAŞTIRDI
Son Güncelleme: Bu Haber 461 views Whatsapp

Hikâye ve Roman Yazarı, Edebiyatçı Faruk YILMAZER;

15 TEMMUZ HAİN DARBE KALKIŞMASINI ROMANLAŞTIRDI

Diksiyon ve Edebiyat Dergisi yayınları tarafından hazırlanan; “Üç Muharrir” isimli 15 Temmuz Darbe kalkışmasını konu alan romanı ile ilgili konuşan Yazar Faruk YILMAZER; “Öncelikle bu eserin vücut bulabilmesi için tüm yükü omuzlarına alan, Diksiyon ve Edebiyat Dergisi Yayınlarına ve sn. Mustafa Aydın hocamıza, İsmini anamadığımız daha pek çok güzel insana, destekleri ve dahi dostlukları için çok teşekkür ediyorum. Allah her birinden razı olsun. ”dedi.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Roman ve Hikâye Yazarı Faruk YILMAZER, Üç Muharrir; ilhamını, millet olarak yaşadığımız o en uzun geceden, 15 Temmuz darbe kalkışmasından alan kurgusal bir roman. 15 Temmuz’un öncesinde ve sonrasında, halkın bizzat gözlemlediği, medyaya yansıyan pek çok olaya değinmek ve adını tarihimize altın harflerle yazdıran kahramanlarımızı anmakla birlikte; eserde isimleri geçen kişi, kurum ve mekânların kurgu olduğu… Bulunabilecek benzerliklerin ve kurulabilecek bağların tesadüften ibaret olduğu… Kimseyi karalamadığı. Sonuçlanmış yahut sonuçlanmamış hiçbir davaya müdahil olmadığı, yorumlamadığı, yönlendirmediği. Nihayetinde; eserin, bir tarih kitabi değil, kurgusal bir roman olduğu unutulmadan okunmalıdır. Sürç-i lisan etmiş isek af ola… Takvimlerin 15 Temmuz 2016°yı gösterdiği o en uzun gecede, vatanın selameti adına canlarını vermekten çekinmeyen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

Hikâye ve Roman Yazarı Faruk YILMAZER; Bu eserimi; “Dışarı çıkacağım. Başıma bir iş gelirse hakkını helal eder misin?” dediğimde, “Yanlış sordun. Asıl dışarı çıkmazsam, hakkını helal eder misin, diye sorman gerekirdi?” cümlesiyle cevaplayan eşime ve O gecenin tüm gizli kahramanlarına ithaf ediyorum. ”şeklinde değerlendirdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş