-130 GÜNDÜR DİRENİYORLAR

-130 GÜNDÜR DİRENİYORLAR -İKİZDERE-İŞKENCEDERE VADİİSNDE AÇILMAK İSTENEN TAŞ OCAĞINA TEPKİ DİRENİŞİ DEVAM EDİYOR -DESTEK İÇİN İSTANBULDAN GELEN DOĞASEVER DESTEKÇİLERİ KAYMAKAMLIK ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Taç ocağı açılmasın diye..

-130 GÜNDÜR DİRENİYORLAR
Son Güncelleme: Bu Haber 402 views Whatsapp

-130 GÜNDÜR DİRENİYORLAR

-İKİZDERE-İŞKENCEDERE VADİİSNDE AÇILMAK İSTENEN TAŞ OCAĞINA TEPKİ DİRENİŞİ DEVAM EDİYOR

-DESTEK İÇİN İSTANBULDAN GELEN DOĞASEVER DESTEKÇİLERİ KAYMAKAMLIK ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Taç ocağı açılmasın diye 131 gündür direnen Gürdere köylüleri ve Doğasever birçok vatandaş İkizdere Kaymakamlığı önünde basın açıklamasında bulundu. Sıkı güvenlik önlemleri altında yapılan açıklamada ’İkizdere bizimdir, bizimle özgürleşecek, Cengiz defol İkizdere bizimdir, direne direne kazanacağız ’sloganları atıldı.

Direnişçiler adına Halit Yılmaz’ın okuduğu basın bildirisi şöyle’ ’İKİZDERE HALKI;

Uzun zamandır ülkemiz üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Felaketlerden kurtulamıyoruz. Memleketimizin her yanı yangın ve sel felaketleri ile sarsılıyor. Doğaya karşı insan verdiği zarar misli ile geri geliyor. Ve hepimiz biliyor ki bu savaşın kazanı yok.

İkizdere’miz de bu doğa tahribatından fazlasıyla nasibini alıyor. Yıllardır yapılan HES projeleri ile derelerimiz ormanlarımız katlediliyor. HES projelerine karşı çıkıp bu projelerin İkizdere’mize vereceği zararları konusunda uyaran hemşerilerimizin söylediği her musibetle karşı karşıya kaldık kalacağız. Doğamızın tahribatı HES projeleri ile kalmayıp yakın zamandır da bu sefer de TAŞ OCAĞI saldırıları ile devam ediyor. Kapse/Şimşirli taş ocağına karşı çıkmamamızdan cesaret alan doğa katilleri bu sefer Cevizlik/ Gürdere de devasa bir taş ocağına başladılar. Ağaç katliamları derelerimizin yok edilmesi ile eko sistem tamamen geri dönülmez biçimde yok edilmektedir.

İkizdereli kardeşlerimiz,

Eşsiz vadileri ormanları dereleri ile kusursuz bir doğaya sahip olan İkizdere yok ediliyor. Kapse / Şimşirli ile başlanan ve Eskencidere de vadisi ile büyütülen taş ocaklarını durduramazsak bu ateş hepimiz yakacak.

Bugün Gürdere köyünün başın gelen felaket yarın Taş ocağı merkezine dönen İkizdere de bütün vadileri yaşam alanlarını tarumar edecektir. Geçmişimize sahip çıkalım. Bize atalarımızdan miras kalan ormanlarımızı

derelerimiz bir avuç talancıya yok ettirmeyelim. Bu doğa içinde yaşayanlarla birlikte bir bütündür. Ayısından, Çakalına, Domuzuna kadar bütün yaşayanların ormanlarına kadar yaşam haklarını ortadan kaldıramayız.

Hiçbir siyasal farklılık gözetmeden sadece İkizdere’mizi korumak adına tek ama tek amacımız bu talanı durmak olsun. Hep beraber tek yumruk olursak bu yıkımları ortadan kaldırabiliriz.

İKİZDERE VADİNE ORMANINA SAHİP ÇIK,

KAPSE/KOMES TAŞ OCAĞI KAPATILSIN.

ESKENCİ VADİSİNDE Kİ TAŞ OCAĞI YAPIMI DURDURULSUN.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş