VII. KIŞ YÜZME ŞENLİĞİ 2023

VII. KIŞ YÜZME ŞENLİĞİ 2023 Projenin Amacı:  Bölgemizin doğa sporları merkezi olma potansiyelini ortaya koyma, kış sporları,  su sporları, dağcılık gibi sporlara dikkat çekerek turizmin çeşitlenmesine katkı sağlamak.   Gençlerimizi spor..

Son Güncelleme: Bu Haber 169 views Whatsapp

VII. KIŞ YÜZME ŞENLİĞİ 2023

Projenin Amacı:  Bölgemizin doğa sporları merkezi olma potansiyelini ortaya koyma, kış sporları,  su sporları, dağcılık gibi sporlara dikkat çekerek turizmin çeşitlenmesine katkı sağlamak.   Gençlerimizi spor aktivitesine yönlendirmek,  2000 metrelerde buz tutmuş göllerde, derelerde yüzen sporcu ve doğaseverlere o yükseltide dağcı ocağında demlenen Türk çayı ile:  “Buz Gibi Suda Yüzdüler, Çay ile Isındılar” sloganını yazılı ve görsel basının manşetlerine taşıyarak bölgemizin en önemli değeri olan çay ve turizmin gelişimine, bilinirliğine katkı sağlamak.

 

Faaliyet Programı:

14-15 Ocak 20123 tarihlerinde 1700 m rakımındaki Galerdüzü – Çamlıhemşin Rize de bozulmamış doğasında, orman içinde,  ezilmemiş karın keyfini, kamp ateşinin sıcaklığını yaşamak, tulumun ezgileri ile coşmak ve dünyanın en çılgın etkinliği diye adlandırılan 7. Kış Yüzme Şenliği’ni hayata geçirmek.

Etkinlik: 1700 metre rakımlarında, kar ortamında yapılacak bu nedenle  konuklarımızın bölgeye ulaşımları 4×4 araçlarla sağlanacak. Araçlarda kış lastiği çekme halatı vb bulundurulacak, katılımcıların hava şartlarına uygun kıyafet tercih edecekler, güneş gözlüğü, eldiven, güneş kremi, gölde yüzecek sporcular ise; yanlarına plastik ayakkabı, havlu getirmeleri istenecek,

Program                                                                                                                               :

14 Ocak 2023 Cumartesi (Dağcılık Kulüpleri ve Sporcular)

11.00  Ayder’de buluşma

12.30 Galerdüzü’ne varış ve kış kampı

13.00-17.00 Çevre gezileri-Iglo yapımı (Ceymakçur ve Kavrun Tur Kayağı)

18.00 – 22.00, Kamp ateşi horon, tulum

 

15 Ocak 2023 Pazar

11.00 Ayder den Galerdüzüne hareket…

11.30 -13.00 Şenlik alanında kış oyunları, tulum, horon

13.00 – 14.30 Kış Yüzme Şenliği Aktiviteleri

14.30-15.00 Katılımcılara sertifika verilmesi

15.00-17.00 Kamp ateşinde eğlenceler

17.00 Kapanış…

 

 

 

 

 

 

 

 

Hareket yeri: Ayder Yaylası Çamlıhemşin Rize

Not 1 Galerdüzü Mevkinde da kamp yapacak dağcılık kulüp sporcuları için  14 Ocak Cumartesi günü saat 11.00 de Ayder Yaylasından etkinlik alanına  transferleri yapılacak… Katılımcıların Ad, Soyad, Kulüp ve TC Kimlik numaralarını bilgi@kisyuzmesenligi.com a mail atmaları

 

Not 2: Gölde yüzmek doğa tutkunu dostlarımız Ad, Soyad, TC Kimlik numaralarını belirterek   bilgi@kisyuzmesenligi.com mail göndermeleri gerekmektedir.

İsimleri bildirilmeyen doğaseverlerin yüzme şenliğine katılımları mümkün olmayacaktır.

 

Not 3: Etkinliğe katılacak bütün konuklarımızın can ve mal güvenlikleri açısından görevlilerin uyarılarına uyma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

Not 4: Etkinliğe kendi araçları ile gelmek isteyen doğaseverlerin yanlarına, zincir almalarını, 4×4 araç tercih etmelerini önemle hatırlatıyoruz.
 

 

Dünya da yapılan en önemli extreme faaliyet olduğu için yerel ve ulusal basının yoğun ilgisi bulunmaktadır. Şenlik alanından yapılacak çekimler ile yerel, ulusal ve uluslararası basında bölgemizin tanıtımına, katkı sağlanacaktır. Haber Ajanslarının ulusal ve uluslararası televizyonlara etkinliği servis edecekler ve bu nedeniyle dünyanın birçok televizyonunda haber olup bölgenin tanıtmana katkılar sağlayacaktır

 

Galerdüzü Çamlıhemşin Rize de yapacağımız 7. Kış Yüzme Şenliğine 3000 katılımcı 100 civarında yerli ve yabancı sporcunun yüzmesini bekliyoruz. Ocak ayında 1700 metrelerde buzların arasında yüzen sporcularımıza katılımcı sertifikası ve ilk üçe girecek sporculara özel hediyeler verilecek. Ayrıca tulum ve kemençenin ezgileri ile horon halkası oluşturulacak bölge kültürünü, müziğinin tanıtımına katkı sağlanacak. Sıra dışı etkinlik nitelemesi sonucu sosyal medyada geniş yer bulacak ve yapılacak paylaşımlar ile bölgeye gelecek turizm sayısında ciddi artışlar sağlayacak.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş