Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SİS ALTINDA RİZE YAYLASI

– SİS ALTINDA RİZE YAYLASI -YAYLADAKİ MANZARA SİS OLDUĞUNDA BİR BAŞKA GÜZEL İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Doğu Karadeniz, Yaylalarının sis altındaki manzarası ayrı bir güzellik sergiliyor. Rize’de en çok yayla sahibi ilçe olan İkizdere’de birbirinden güzel ve kalabalık yaylalar var. İlçedeki en büyük yaylaların başında Çağrankaya, Varda ve Ovit Yaylası geliyor. Genelde 2 bin rakımın üzerinde olan […]

SİS ALTINDA RİZE YAYLASI
22 Mayıs 2021 - 18:57 'de eklendi.

SİS ALTINDA RİZE YAYLASI

-YAYLADAKİ MANZARA SİS OLDUĞUNDA BİR BAŞKA GÜZEL

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Doğu Karadeniz, Yaylalarının sis altındaki manzarası ayrı bir güzellik sergiliyor.

Rize’de en çok yayla sahibi ilçe olan İkizdere’de birbirinden güzel ve kalabalık yaylalar var. İlçedeki en büyük yaylaların başında Çağrankaya, Varda ve Ovit Yaylası geliyor. Genelde 2 bin rakımın üzerinde olan ve orman bitkisinin olmadığı yaylalarda güneş yanında sis olduğu günlerdeki yayla manzarasına doyum olmadığını söyleyen yayla sakinlerinden Rüzgârlı Köyünden İsmail Bayrak ’burası İkizdere Rüzgârlı yaylası. Yaylamız 2100 metre rakımlı bir yerde. Ormanın ve kirliliğin olmadığı sakin bir köşe buraya gelen sağlık ve dinçlik buluyor dinleniyor. Bugün sis ayrı bir manzara verdi. Bulutların üzerindeyiz gibi fotoğrafladık ’dedi.

Önceki yıllarda hayvancılığın ön planda olduğu yaylalarda hayvan sayısı azalınca günümüzde gurbetçiler tarafından genellikle dinlenme yeri olarak görülüyor. Yaz mevsiminde şenlenen yaylalar pandemi sürecinde çok ilgi çekti. Yaz boyunca gurbetten gelenler çoğunlukla yayla evlerine yerleşerek tatil yaptı. İlçedeki yaylaların tamamına yol su ve elektriğin olduğu birçok yaylada telefon görüşmesinin de yapıldığı biliniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER