Rizeli Kaymakam kestioğlu görevine başladı « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Rizeli Kaymakam kestioğlu görevine başladı

Rizeli Kaymakam kestioğlu görevine başladı
Bu haber 20 Eylül 2023 - 17:48 'de eklendi ve 174 views kez görüntülendi.

Rizeli Kaymakam kestioğlu görevine başladı

Giresun’un dereli ilçesine atanan Kaymakam Mehmet fatih Kestioğlu, görevine başladı.
Kura sonucunda giresun dereli atandı
Haber Yavuz Günay
Kaymakam Fatih Kestioğlu: 1990 yılında Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Çamlıhemşin ilçesinde tamamladıktan sonra lisans öğrenimini Ordu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 2017’de tamamladı. Haziran 2020’de mülki idare amiri olarak Artvin Valiliği’nde göreve başladı. Ardından Isparta ve Karaman’da mülkiye teftiş stajları, Trabzon Maçka ve Yozgat Sorgun ilçelerinde kaymakam refikliği stajlarını yaptı. Bu deneyimlerin ardından 12 ay boyunca Adana ilinin Saimbeyli ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

Daha sonra 6 ay Ankara’da 6 ay da Birleşik Krallık’ta bulunan Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde yabancı dil eğitimi aldı ve Birleşik Krallıkta bulunduğu süre içinde İngiliz yerel yönetimlerin idari yapısını inceledi.
6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri sonrasında yurt dışı stajını erken tamamlayarak Türkiye’ye döndü ve İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirmesiyle 3 ay Malatya ilinde koordinatör kaymakam olarak görev yaptı.
Daha sonra İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı bünyesinde bakanlık merkez stajını üstün başarıyla tamamladıktan sonra Giresun ilinin Dereli ilçesine atandı. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER