PROF. DR. SİREL KARAKAŞ RİZE’YE GELİYOR 

Rize İl Sağlık Müdürlüğünün  Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansından (DOKA) destek almaya hak kazanan “Rize İl Sağlık Müdürlüğü Mental ve Nöropsikiyatrik Ruh Sağlığı Hizmetleri Eğitim ve Danışmanlık Projesi” kapsamında Emeritus Prof…

PROF. DR. SİREL KARAKAŞ RİZE’YE GELİYOR 
Son Güncelleme: Whatsapp
Rize İl Sağlık Müdürlüğünün  Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansından (DOKA) destek almaya hak kazanan “Rize İl Sağlık Müdürlüğü Mental ve Nöropsikiyatrik Ruh Sağlığı Hizmetleri Eğitim ve Danışmanlık Projesi” kapsamında Emeritus Prof. Dr. Sirel Karakaş Rize’ ye geliyor.
HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI
Ülkemizdeki ilk ve tek nöropsikolojik test bataryasının standardizasyonunu gerçekleştiren, birçok bilim ödülüne sahip olan deneysel psikolojinin duayen ismi Emeritus Prof. Dr. Sirel Karakaş, Rize Adalet Eğitim Merkezinde 20-25 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenecek eğitimlerde yer alacak. Ayrıca nöropsikiyatri ve ruh sağlığı alanındaki görevli personellere Prof. Dr. Emel Erdoğan Bakar ve Doç. Dr. Elvin Doğutepe tarafından  6 gün boyunca eğitim verilecek.
Nöropsikiyatrik testlerin ilimizde uygulanması ile beraber bu testin sonucunda oluşan rapor ile özellikle demans, deliryum, depresyon gibi hastalıkların ayırıcı tanısı ve unutkanlık sorunu hangi alanlarda ve ne ağırlıkta olduğu konusunda bilgi sağlanabilecektir. Hekimin hastanın tedavisini yönlendirme ve takip süreci konusunda önemli katkı sağlayacaktır. Bu testin uygulanması psikiyatri, nöroloji ve beyin cerrahi alanlarının birbiri ile eşgüdüm halinde çalışmasında büyük fayda arz edecektir. Kaynak Rize Sağlık İl Müdürlüğü

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.