Özsoy’ dan Kılıçdaroğlu’ na Üreticinin Sıkıntılarıyla İlgili mektup

Özsoy’ dan Kılıçdaroğlu’ na Üreticinin Sıkıntılarıyla İlgili mektup Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Özsoy Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ na açıklanan yaş çay taban fiyatı, 1 kilo çayın..

Özsoy’ dan Kılıçdaroğlu’ na Üreticinin Sıkıntılarıyla İlgili mektup
Son Güncelleme: Bu Haber 188 views Whatsapp

Özsoy’ dan Kılıçdaroğlu’ na Üreticinin Sıkıntılarıyla İlgili mektup
Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Özsoy Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ na açıklanan yaş çay taban fiyatı, 1 kilo çayın maliyeti ve üreticinin talepleri konusunda bir mektup gönderdi. Özsoy mektubu CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu tarafından Kılıçdaroğlu ’na ilettiklerini kaydetti
Haber: İlyas GÜR
Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Özsoy Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ na gönderdiği mektupta 2022 yaş çay fiyatının 6 lira 70 kuruş olduğu, gerçek enflasyonun yüzde 300leri bulduğunu belirterek, 2023 yılında yaş çay taban fiyatının en az 25 lira olması gerekirken Zirat odası olarak sizden en az 15 TL olmasını istedi. Taban fiyatın Rize Ziraat Odalarının 15 lira olarak talep ettiklerini kaydeden Özsoy mektubunda , ”devletimizin büyüklüğünü gösterip bu fiyata bir refah payını Cumhurbaşkanımız olarak eklerseniz ayrıca mutluluk duyarız” dedi.
Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Özsoy Millet ittifakı Adayı ve CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ na gönderdiği mektupta çayda yaşanan sıkıntıları da iletti. Özsoy, özellikle üreticilerin Çaykur tarafından üreticiye uyguladığı kota ve kontenjan konusunda çekilen sıkıntıları da kaleme aldığını kaydetti. Fındıklı Ziraat Odası başkanı Mehmet Ali Özsoy, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu na gönderdiği mektupta “çay üretişinin üretimde kullandığı kamyonetlerdir. Çay üretim alanlarının coğrafi yapısı makineli tarıma elverişli olmadığı için ülkemizde çay tarımı tamamen bedenen çalışarak 300,00 TL’lik bir çay toplama makası kullanarak yapılmaktadır. Bu koşulları değerlendirdiğimizde ülke genelindeki hibe desteğinden çay üreticisi payını alamamaktadır.791,282 dekarda 201,611 çiftçi faaliyet göstermekte buna göre çay üreticisinin ortalama işletme büyüklüğü 3925 m2’dir.Devletimizin çiftçisine verdiği hibe desteğinden payımıza düşeni ödediğimiz vergiden muafiyetle karşılanmasını istiyoruz. Buna göre 4 dekar ve üzerinde kayıtlı çaylık alanı olan çay üreticilerimizin kendi üzerine kayıtlı ve üretimde kullandığı kamyonetleri için devlete ödediği MTV’ den muaf tutulmasını talep ediyoruz.” dedi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş