Gazete53

OTİZM GÜNÜ’NDE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

OTİZM GÜNÜ’NDE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’nin (RİBEGEM) ortaklaşa düzenlediği Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliğinde çocuklar doyasıya eğlendi. Rize Belediyesi Ribegem gönüllü ekipleri tarafından okul bahçesinde stantlar kuruldu. Okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzikal tiyatro sergilendi. Farklı okullardan misafir olarak etkinliğe gelen çocuklar Otizmle […]

OTİZM GÜNÜ’NDE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ
02 Nisan 2022 - 12:55 'de eklendi.

OTİZM GÜNÜ’NDE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’nin (RİBEGEM) ortaklaşa düzenlediği Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliğinde çocuklar doyasıya eğlendi.

Rize Belediyesi Ribegem gönüllü ekipleri tarafından okul bahçesinde stantlar kuruldu. Okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzikal tiyatro sergilendi. Farklı okullardan misafir olarak etkinliğe gelen çocuklar Otizmle ilgili düşüncelerini kürsüde paylaştı. Günün anısına hazırlanan pastanın kesimi ve ikramı yapıldı. Ribegem tarafından pamuk şeker, patlamış mısır ikramları ve balon dağıtımları yapıldı.

Tulum ve kemençe dinletilerinin yapıldığı etkinlikte engelli çocuklar eğlendi. Okul duvarına asılan beyaz tabloya farkındalık oluşturmak amacıyla farklı renkte boyalar kullanılarak el izleri oluşturuldu.

Okul yöneticileri, öğretmenler ve engelli öğrencilerin velileri etkinliğin düzenlenmesine olan katkılarından dolayı Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’e teşekkürlerini sundular.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER