NERDEN BAKARSAN 90 KM KISA

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle NERDEN BAKARSAN 90 KM KISA Teknik adamların çalışmalarına inanırım ve güvenirim. Bilim ve hesaplar şaşmaz. Konuyu bilen bir dostum Rize-Erzurum ve Trabzon-Erzurum karayolunu kıyaslayarak önemli bir..

NERDEN BAKARSAN 90 KM KISA
Son Güncelleme: Bu Haber 461 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

NERDEN BAKARSAN 90 KM KISA

Teknik adamların çalışmalarına inanırım ve güvenirim.

Bilim ve hesaplar şaşmaz.

Konuyu bilen bir dostum Rize-Erzurum ve Trabzon-Erzurum karayolunu kıyaslayarak önemli bir çalışma yapmış. İsmi bende saklı Karayolcu bu arkadaşım hesapladı not attı, benim için de detaylı bir bilgi oldu.

Çalışmadaki notlar kısaca şöyle, daha detayı var girmeyeceğim’’ Yaptığım bu çalışma ile şu anda inşaat altında olan her iki yolun da bitirilmesi durumunda sahilden Erzurum’a mesafeler:

İyidere Sahilden Erzurum: 195 km

Trabzon Sahilden Erzurum: 285 km

FARK: 90 km olup, Trabzon merkezden çıkan bir araç İkizdere üzeri gitse bile yaklaşık35 km daha az yol alacaktır.’’

Yıllarca dil döktüğümüz İyidere –Erzurum karayolunun önemini bir kez daha kısalığı ile ortaya çıkıyor.

Bu yol Yol hem kısa, az da değil 90 km hem sağlıklı ve güvenlikli. İyidere’den yukarı devam edecek bir araç 24 saat 12 ay can güvenliği başta olmak üzere çığ, heyelan, kaya düşmesi gibi hiçbir tehlikeye mazur kalmadan doğu Anadolu’nun kalbi Erzurum’a ulaşabiliyor. Dağlarda Çığ olmaz demeyin zira Tüneller yapılınca Çığ olayı ortadan kalkıyor.

Komşumuzdan Erzurum’a giden yol daha uzun ama yapılmasın demiyoruz. Yol medeniyettir elbette yapılmalı.

Yapılmalı ama başlayan yol sahipsiz yarım ortada bırakılmışken başka yola başlamak ve devam ettirmek hakkaniyet ölçüsüyle bağdaşmıyor.

Rize-Erzurum arasındaki 2018 yılında Cumhurbaşkanı tarafından bizzat açılan 14300 metrelik çift tüplü Ovit Tüneli, tamamlanmasına rağmen yolu halen yapılmadıysa ben burada art niyet ararım.

Tamamı Trabzonlu Bakan, Bakan Yardımcısı ve Genel Müdür ile bürokratların doldurulduğu Ulaştırma Bakanlığı bu yollara maalesef aynı gözle bakmıyor. Hele Cumhurbaşkanının atadığı Bakanlar öncesi Turan ve şimdi ki Karaismailoğlu’nun gözünde Ovit Yolunun adeta ayrı bir önemsizliği var ki 2018 yılında açılan Ovit

Tünelinin yolunu yapmak için 2018 den bu yana İKİZDERE-TÜNEL arasında BİR taş üst üste koymadılar.

Sormak istiyorum atanmış Ulaştırma Bakanları ve beraberindekiler İkizdere Tüneli 1 yılı aşkın STOP etmiş bilginiz var mı?

İkizdere ilçesini baypas ederek geçen Tünelin yarısı delinmiş ama müteahhit bırakıp gitmiş 1 yıldan fazladır hiçbir çalışma yok. İhalesi yapıldı başlayacak diye oyalandık ama hiç ses yok.

Böyle giderse kar yağdığında koyun sürüleri için bu tüneli AHIR olarak kullanmayı teklif edeceğim.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş