Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Kayseri’de yapılan insanı küçümsemedir

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle Memleketten Notlar-2 Kayseri’de yapılan insanı küçümsemedir Turizmle ilgili Valiliğin öncülüğünde yapılan toplantıda soru soran vatandaşa Kayseri Büyükşehir Belediye başkanının o heyet huzurunda verdiği cevap her şekilde milletle alay etmektir. Vatandaşı adam yerine koymamaktır. AKP Milletvekilinin yanında Büyükşehir Belediye Başkanı olacak adam mikrofonun açık olduğunu unutmuş gibi vatandaşın sorduğu soruya Milletvekili Özhaseki’nin […]

Kayseri’de yapılan insanı küçümsemedir
21 Ekim 2022 - 12:22 'de eklendi.

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

Memleketten Notlar-2

Kayseri’de yapılan insanı küçümsemedir

Turizmle ilgili Valiliğin öncülüğünde yapılan toplantıda soru soran vatandaşa Kayseri Büyükşehir Belediye başkanının o heyet huzurunda verdiği cevap her şekilde milletle alay etmektir. Vatandaşı adam yerine koymamaktır.

AKP Milletvekilinin yanında Büyükşehir Belediye Başkanı olacak adam mikrofonun açık olduğunu unutmuş gibi vatandaşın sorduğu soruya Milletvekili Özhaseki’nin cevap vermesini istemeyerek geçiştirmek ister.

Dibe vuran AKP’nin son çırpınışları olmalı. Vatandaşın sorusuna cevap veremeyebilirsiniz ama alaycı bir tavırla aşağılayamazsınız.

——

Baro Başkanlığından Büyükelçiliğe

Çok iyi hatırlarız.

Bir programda bu yeni yetme Büyükelçi kürsüde konuşurken dinleyenler arasındaki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan R.Tayyip Erdoğan vardı.

Oturduğu yerden konuşmacı Baro Başkanına şiddetle itiraz ederek ayağa kalkan ve tepki gösteren Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı Gül kolundan tutarak zor ikna etmişti.

O zaman çok tepki çeken Baro Başkanına bugün ne oldu da Lefkoşe’ye Büyükelçi olarak atandı. Çok mu başarılıydı veya Dış İşleri Bakanlığında önemli kariyer mi yapmışlığı var.

Bu da bir süre sonra görevden alınacak Kavakçı gibi olmasın sakın.

Rize’de Atatürk Caddesi üzerinde tesadüfen bir karşılaşmamızda bu zata bir soru sormuştum. Hiç unutmuyorum sorumu’ ’bir şey diyemem’ ’diye geçiştirdiğini herkese anlatırım.

Rize atasözüdür, ne diyelim bal tutan parmağını yalar.

——

Rize’deki STK seçimlerinden

Geçen hafta iki önemli STK nın Genel Kurulları yapıldı.

Önceliğimiz Rize olduğu için bölgemize hayırlı olmalarını diliyorum. Önce yapılan Ticaret Borsası seçiminde tek adayla gidilen seçimde değişiklik yok. Bir

süre önce aday olduğunu söyleyen Hasan Uzun dostumuzun bir gerekçe göstermeden, açıklama yapmadan adaylıktan niye çekildiğini bizim gibi kamuoyu da merak ediyor.

Tek aday olarak seçilen mevcut Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan’ı tebrik eder başarılar diliyorum.

Soyadının Erdoğan olması, ailesine AKP Milletvekili bulunmasından dolayı İktidara yakın olma avantajıyla daha iyi hizmet etmesini de bekliyoruz.

Daha sonra yapılan RTSO Başkanlığı için mevcut başkan Şaban Karamehmetoğlu ve Asım Çillioğlu arasında güzel bir rekabet oldu. Bazı guruplardan Asım Çilloğlu gurubu çıkmasına rağmen tecrübeli Başkan Şaban Karamehmetoğlu sandıkta çoğunluğu sağladı.

Seçimler Rize’mize hayırlı olsun. Göreve seçilenleri tebrik eder başarılar diliyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER