İKİZDERE KAYNIYOR

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle İKİZDERE KAYNIYOR Çay Fabrikası yapıldı diye sevinen İkizdere’deki işsiz gençler hayal kırıklığı yaşıyor. Fabrikası olmayan İkizdere insanı İŞKUR tarafından yapılan kura sonucu kazananlar açıklandıktan sonra adeta..

İKİZDERE KAYNIYOR
Son Güncelleme: Bu Haber 338 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

İKİZDERE KAYNIYOR

Çay Fabrikası yapıldı diye sevinen İkizdere’deki işsiz gençler hayal kırıklığı yaşıyor.

Fabrikası olmayan İkizdere insanı İŞKUR tarafından yapılan kura sonucu kazananlar açıklandıktan sonra adeta pimi çekilmiş bomba gibi.

Bu fabrika ÇAYKUR tarafından İkizdere ilçesinde yapılan ilk kamu fabrikası. Bir yılda tamamlanan fabrika önümüzdeki kampanyada Yaş Çay alıp işleyecek.

Fabrika yapılacak ve sizler burada çalışacaksınız sözü veren AKP’lilere gösterilen tepki çok yakında sandığa yansırsa hesabı kime kesecekler merakla bekleniyor.

Törenlerle ilçede nutuk atan atanmış Bakanlar ve AKP Milletvekilleri İkizderelilere verdiğiniz sözler ne oldu. Sizler bu ilçeyi oy olarak çantada keklik görmeyi bırakın artık.

Vatandaş ekmeğe muhtaç ve’ ’ilçemde yapılan fabrikada çalışacağız diye AKP’nin atanmış Bakanları bizlere sözler verdi, sizin sözünüz böyle mi’’ siteminde bulunuyor.

Fabrikaya alınacak 139 mevsimlik işçi için 1300 başvuru olmuş. Çekilen kurada 79 başvuran İkizdereliden 30 a yakın kişiye kura çıktığı öğrenildi.

İlçenin işsizleri için 50 kişilik bir ayrıcalık yapılamaz mıydı?

İktidarın temsilcisi AKP liler yerelde biraz kafa yorsaydı belki de olabilecek fırsat kaçırılmış olmazdı,14 Mayıs sandığı AKP nin aleyhinde olacak kamuoyunda söylenen bu şekilde.

———-

Adaylar a tepki var

Her seçim döneminde olan genel bir durum var.

Partilerin genel merkezlerinden tespit edilen Milletvekili adayları açıklanınca yereldeki seçmenlerden tepki görür. Ve doğaldır. Zira o adaya yereldeki seçmen OY verecek Ankara değil.

Her parti adayına gösterilen tepkiler iktidar partisindeki adaylar için olunca daha bir dikkat çekiyor.

Malatya’da 2.sırada Ankara’dan aday gösterilen eski İl Başkanını Malatya’da istemeyenler adeta kazan kaldırmış. Seçmen 2.sıradaki Vekil adayı Koca’ya, “Burası senin babanın koltuğu değil. Seni istemiyoruz. ” dedi.

Aday İhsan Koca’ya tepki gösteren vatandaş çevredeki vatandaşlar tarafından sakinleştirilerek miting alanından uzaklaştırılmış. İktidarın nimetlerinden, etiketinden, havasından faydalanan İhsan Koca 17 Mayıs 2018 tarihinden beri AKP Malatya İl Başkanı olarak görev yapıyordu.

Benzer adaylıklar her yerde olduğu gibi Rize de de oluyor.

Kesin aday gözüyle bakılan isimler Ankara’dan yerle bir olmuş ve o güne kadar ismi hiç ortada olmayan adayların aniden aday olarak kamuoyuna sunulması veya dikte edilmesi bence hoş bir durum olmuyor.

Rize’deki partili aylardır kamuoyunun önünde ve Rize’yi daha iyi bilirken, tepeden paraşütle meydana inmek yasal olarak doğru olabilir ama hiç etik değil.

Konu partilerin iç meselesi olduğu kadar memleket meselesidir. Vatandaş OY vereceği adamı tanıması ve güvenmesi lazım.

Yukardaki örnek gibi Ankara işaret ettiği adayı seçmenin önüne atarsa OY kaybına sebep olur hatırlatmak istedim.

———-

Kızılay Genel Başkanına tepki

Kızılay’ın yaşanan deprem sonrası yurt çapında kan ihtiyacına cevap veremediği kamuoyunda.

AKP’ nin arka bahçesi durumuna getirilen Kızılay 6 Şubat Depremi sonrası niye çok tepki çekiyor dikkatinizi çekti mi?

Kara gün dostu bildiğimiz Kızılay savaşta, her türlü doğal afette yardıma muhtaç insanlar için 11 Haziran 1868 tarihinde kuruldu.

Hakkında hiçbir olumsuzluk duyulmadan ırk, cins, din, milliyet ayrımı yapmadan yardıma muhtaç herkesin her devletin yardımına koşmasıyla takdirle anılan bir gönüllü kuruluşumuzdu.

AKP döneminde maalesef arka bahçe olunca eski ciddiyetini kaybeden Kızılay hakkında birçok olumsuzluklar bırakırken eski günlerini arar oldu.

Yardıma ilk müdahale eden Kızılay’dan Çadır satan Kızılay durumuna düşürüldü.

Bende 43 kez gönüllü Kan Bağışında bulundum. Sağlığım ve yaşım elverdiği sürece vermeye de devam edeceğim.

Fakat kamuoyunda yönetime gösterilen olumsuz tepkiler son aylarda ihtiyaç hissedilen kan bağışlarında çok azalma olduğunu gösteriyor.

Çadır satılması konusunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldığı bir TV. Programında “Kızılay Başkanı’nın o koltukta oturuyor olması sizin içinize siniyor mu?” “Böyle bir dönemde çadır satılmaz. Bu bir hataydı. Kızılay hepimizin kurumu, bizden önce de vardı, bizden sonra da devam edecek. Buna böyle bakmalıyız. Şu anda kan acil bir ihtiyaç, stokların mutlaka tam olması lazım. Zamanı geldiğinde umarım gereğini yapar ilgili arkadaşlar” dedi.

———

Eski AKP li Bakanın feryadı

AKP li eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik iktidarı eleştirdi. Bir ülkede adalet yoksa yaptığınız yollar ve köprüler beş para etmez derken doğruyu söylemiş.

İsminde Adalet olan AKP bugün helalleşme istiyorsa geriye dönüp bakmalıdır.

Kimin hakkını yediler veya yedirdiler bir kez daha düşünmelidirler. Sınavlarda bilgi beceri ve liyakat yerine itaat ettirdiklerini yeniden teraziye koymalıdırlar.

Devletin bütün kademelerinde cıvatalar adeta gevşetildi ve yalama yapmaya başladı. Müsebbip aramak için fazla uzağa gitmeye gerek yok.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş