Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

DEPREMLE YAŞAMAK

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle DEPREMLE YAŞAMAK 6 Şubat 2023 Pazartesi sabahı 04.17 dünyada meydana gelen depremler bilançosunda yeni bir milat oldu. 7.7-7.6 şiddetinde Güneydoğuda 10 ilimizi yerle bir eden korkunç depremde enkaz altında kalarak vefat eden sayısı her geçen gün artıyor.30 bine ulaşan vefat eden sayısının artmasından korkuluyor. Günler sonra enkaz altından canlı çıkan insanların […]

DEPREMLE YAŞAMAK
14 Şubat 2023 - 8:16 'de eklendi.

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

DEPREMLE YAŞAMAK

6 Şubat 2023 Pazartesi sabahı 04.17 dünyada meydana gelen depremler bilançosunda yeni bir milat oldu.

7.7-7.6 şiddetinde Güneydoğuda 10 ilimizi yerle bir eden korkunç depremde enkaz altında kalarak vefat eden sayısı her geçen gün artıyor.30 bine ulaşan vefat eden sayısının artmasından korkuluyor.

Günler sonra enkaz altından canlı çıkan insanların haberinin gelmesi hepimizi sevindiriyor ama vefat edenler maalesef çok fazla.

Detaya girmek istemiyorum. Acımız çok büyük. Suçluyu şimdi aramak doğru değil.

Yurdun her yanından olduğu gibi Rize’den de deprem sürecinde çok miktarda maddi yardımlar yapıldı yapılmaya devam ediyor.

Arama kurtarma ekiplerimiz deprem bölesinde arama kurtarma çalışmalarına katkı veriyor.

Valiliğimiz bünyesinde ki AFAD Rize ekibi önemli bir kadro ile çalışmalarına ilk günden beri devam ediyor.

İl merkezi ve İlçelerimizden yoğun yardım malzemesi gönderildiğine şahit oluyoruz. İkizdere Kaymakamlığı İkizdere’den kamyonlarla birçok malzeme gönderdi.

Yardımlar gönderme de kamyon sıkıntısı yaşandığı da ayrı bir gerçek.

——–

1.Bayezid fermanı

Rizeli hemşerimiz Prof. Dr. Abdullah Karaman İTÜ Jeofizik Müh. Bölüm Başkanı ve önemli bir akademisyendir. Konu ile yakından ilgili olduğu için I. Bayezid’in 630 yıl önceki fermanını hatırlattı.

Deprem bölgesine giden Karaman hoca. 1Bayezit fermanında “Düze tarla, ev yamaca yapıla” diye 630 yıl önce talimat vermiş.

O dönemin padişahı 630 sene evvel neden böyle bir ferman çıkardı; gördüğü ne idi, biz o zaman görünen ve hakkında ferman çıkartılanı neden bugün biz göremiyoruz?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER