AZERBAYCAN’DAN TÜRK ŞEHİT AİLESİNE HEDİYE « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

AZERBAYCAN’DAN TÜRK ŞEHİT AİLESİNE HEDİYE

AZERBAYCAN’DAN TÜRK ŞEHİT AİLESİNE HEDİYE
Bu haber 20 Eylül 2023 - 17:07 'de eklendi ve 90 views kez görüntülendi.

AZERBAYCAN’DAN TÜRK ŞEHİT AİLESİNE HEDİYE

MİLLETVEKİLİ PASHAYEVA’NIN HEDİYESİNİ GAZETECİ GETİRDİ KAYMAKAM VERDİ

İSMET KÖSOĞLU

Bakü’de yapılan 4.Türk Dünyası Gazeteciler Şurasının son gününde Türkiye Gazeteciler Federasyonu Üyelerinin yemeğine katılan Azerbaycan parlamentosunun önemli Türkiye yi de çok yakından tanıyan Milletvekili Ganire Pashayeva gazetecilerle sohbet ederek çeşitli hediyeler verdi.

Azerbaycan Meclisinin en aktif Milletvekillerinden birisi olan Ganire Pashayeva’’sizler burada misafir değil ev sahiplerinden birisiniz. Sizlere küçük bir hediyem oldu. Bu hediyemin Türkiye’deki Şehit ailesine ulaştırılmasını isterim. Rize’deki kardeşlere selamlar ederim’’ dedi.

Kuzey Irak’ta 1992 yılında çıkan çatışmada Şehit olan J.Er Muharrem Ekşi’nin Rize İkizdere’de yaşayan ağabeyi Murat Ekşi’ye Azerbaycan Milletvekilinin hediyesini Kaymakam Mustafa Salih Bayram ile birlikte verdik. İkizdere Kaymakamı Mustafa Salih Bayram’ ’Bakü’den Şehit ailemizi unutmayan Türk dostu Milletvekili Ganire Pashayeva’ya teşekkür ediyorum. Azerbaycan-Türkiye tek millet iki devlet olarak kardeştir. Şehit ailemize sabırlar dilerim’’ dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER